Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-05-26 23:02:08 przez system

Koncerty w altanie - już od niedzieli

Od ostatniej niedzieli maja aż do końca sierpnia będzie trwał cykl spotkań muzycznych w Altanie na Plantach Salinarnych w Bochni. Na kontynuujące górnicze tradycje Solnego Grodu niedzielne koncerty zaprasza mieszkańców i turystów Burmistrz Miasta Bochnia, Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

/media/data/upload/Maj/Maj 2017/plakat_altana_maly.jpgZbudowana w 1934 r. według projektu Stanisława Albińskiego Altana stała się miejscem, w którym Orkiestra Górnicza od tego czasu przez dziesięciolecia uprzyjemniała bochnianom swoimi koncertami pobyt w parku w niedzielne popołudnia.

Po rewitalizacji Altany w 2015 roku z inicjatywy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta powrócono do tradycji niedzielnych koncertów.

W 2017 roku cykl spotkań muzycznych na Plantach rozpocznie się w ostatnią niedzielę maja i potrwa aż do końca sierpnia. Ze swoim repertuarem zaprezentuje się nie tylko Górnicza Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, ale także najzdolniejsi uczniowie oraz orkiestra dęta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. Słuchacze mogą spodziewać się popularnych, lubianych utworów. Koncerty odbywać się będą zawsze o 15.30.

Jako pierwszy w tegorocznym cyklu wystąpi Zespół Kameralny bocheńskiej Orkiestry Górniczej. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę 28 maja 2017 r.