Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-10 08:35:14 przez system

Konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży

„Jesteśmy apostołami i świadkami miłosierdzia” - takie jest hasło konkursu multimedialnego dla dzieci i młodzieży z diecezji tarnowskiej, ogłoszonego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

Uczestnicy mogą m.in. zaprezentować działalność szkolnych kół Caritas czy też jej parafialnych oddziałów, a także przedstawić akcje charytatywne oraz „apostołów miłosierdzia”, czyli - ludzi, szkoły, parafie i miejscowości.

- Temat konkursu nawiązuje do zakończonej w naszej diecezji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego a także rozpoczynającego się w całym Kościele, Roku Miłosierdzia - mówi ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Konkurs jest adresowy do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych diecezji tarnowskiej. Został zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

- W Roku Miłosierdzia zachęcamy, by młodzi odpowiedzieli na apel św. Jana Pawła II skierowany do wiernych: „Potrzeba wyobraźni miłosierdzia”. Dziś tak wiele osób potrzebuje pomocy, ale nie tylko materialnej. Bardzo często ludzie pragną tylko obecności innych, rozmowy, zainteresowania. Może niektórzy uczniowie, którzy przeprowadzą wywiady z ludźmi, którzy pomagają innym, w przyszłości sami włączą się w akcje charytatywne - dodaje ks. Połeć.

Prace mogą przygotować samodzielnie poszczególni uczniowie, bądź też zespoły uczniowskie – maksymalnie składające się z dwóch osób. Zadaniem uczniów będzie wykonanie prezentacji multimedialnej na poziomie szkoły podstawowej. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowują reportaż filmowy.

Prezentację trwającą do siedmiu minut należy wykonać w formacie .pps/.ppt . Wielkość pliku nie powinna przekraczać 150 MB. Całość należy zapisać na płycie CD/DVD.

Natomiast reportaż filmowy - także do siedmiu minut - należy wykonać w formie audiowizualnej.

Etap szkolny konkursu zorganizują katecheci. Rozstrzygnięcie w szkołach odbędzie się 10 marca 2016 roku. Finał konkursu diecezjalnego i rozdanie nagród nastąpi dnia 11 maja (środa) 2016 roku o godz. 10.00 w auli ODN w Tarnowie.

Szczegóły są na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego http://www.katecheza.diecezja.tarnow.pl/ w zakładce „konkursy”.