Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-24 12:18:19 przez system

Konkurs palm wielkanocnych w Chełmie

29 marca, w Niedzielę Palmową, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni, podobnie jak w poprzednich latach, zaprasza na Kiermasz Wielkanocny oraz Konkurs Palm - na placu przy Galerii Chełm.

Podczas kiermaszu będzie można nie tylko oglądać, ale też zakupić prezentowane na stoiskach przygotowanych przez reprezentacje gminnych świetlic, tradycyjne wyroby związane z okresem świąt wielkanocnych. Będą to m.in.: kraszanki, pisanki, baranki, zajączki, palmy, stroiki a także specjalne wypieki wielkanocne. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10-tej i potrwa do godziny 15-tej.

O godzinie 10.30 odprawiona zostanie msza święta, w czasie której uczestnicy konkursu palm wezmą udział w uroczystej procesji wokół kościoła parafialnego w Chełmie. Z palmami biorącymi udział w konkursie ogłoszonym przez GCKCziS należy się zarejestrować w biurze organizacyjnym jeszcze przed mszą świętą. Ich prezentacja i ocena odbędzie się na placu kościelnym ok. godziny 12.00.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej o długości nie przekraczającej 2 metry. Wykonana być powinna według tradycyjnych form zdobniczych z wykorzystaniem naturalnych tworzyw (np. witek wierzby, gałązek sosny, jałowca, trzciny czy świerka, bazi, bukszpanu, bibułkowych kwiatów). Twórcom najpiękniejszych palm zostaną wręczone nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Nadwiślańska Grupa Działania „E.O. Cenoma” oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.