Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-28 20:37:46 przez system

Konkurs wiedzy o partnerskim mieście

Od wielu lat jednym z partnerskich miast Bochni jest Bad Salzdetfurth – solne miasto z niemieckiej Dolnej Saksonii. Współpraca jest bardzo ożywiona: niemieccy partnerzy brali np. udział w Festiwalu Integracja Malowana Dźwiekiem, a potem sami zorganizowali u siebie podobny festiwal.

W tym roku SP nr 7 postanowiła zorganizować dla dzieci konkurs z wiedzy o tym bratnim mieście. Finał konkursu odbył się 26 marca.
Pierwszy etap konkursu odbywał się w szkołach podstawowych i był przeprowadzany przez nauczycieli – germanistów. Do finału mogło zakwalifikować się po 5 uczniów z każdej grupy z najlepszymi wynikami. Zarówno pierwszy etap jak i finał nie należał do łatwych, ale było o co walczyć, bowiem nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do partnerskiego miasta Bochni – Bad Salzdetfurth!
Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 32 uczniów, spośród których jury w składzie: Elżbieta Mazur – Zagórska – nauczyciel j. Niemieckiego PSP nr 7, Marta Binkowska – nauczyciel – bibliotekarz PSP nr 7 oraz Anna Kawalec – Wydz. Promocji UMB wyłoniło zwycięzców.

Laureatami konkursu są:
Karol Szołdrowski z klasy VII b – PSP nr 1
Oliwia Trojan z kl. z klasy VII – PSP nr 2
Jakub Noskowiak z klasy VI a – PSP nr 4
Julia Ponikau z klasy IV a – PSP nr 5
Szymon Kolasiński z klasy V c – PSP nr 7
Bartosz Szpisak z klasy gim II d – PSP 1
Julia Jeziorek z klasy gim III c – PSP nr 7

Wszyscy uczestnicy finału z rąk Sekretarza Miasta Bochnia – Edyty Groblickej-Kuc otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami, a zwycięzcy Konkursu dodatkowo nagrody główne Burmistrza Miasta Bochnia – Stefana Kolawińskiego, w postaci biletów do Bad Salzdetfurth.

Siedmiu wspaniałych, czyli zwycięzcy konkursu pojedzie w czerwcu tego roku aby na własne oczy przekonać się jakie jest Bad Salzdetfurth.