Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-15 11:10:16 przez system

Krótkometrażowe komedie (Comedy Shorts) w DKF

Dla wszystkich, którzy zmagają się z jesienną depresją, lub po prostu kochają krótkie kino – Dyskusyjny Klub Filmowy ma szczególną propozycję. Ostatnie w 2015 roku spotkanie klubowe - 17 grudnia (czwartek), godz. 19.00 - będzie zdecydowanie na wesoło, albowiem pokazany zostanie zestaw 12 absurdalnie śmiesznych i zadziwiająco różnorodnych krótkometrażowych komedii, które rozbawią nawet największego ponuraka. Zestaw zbiorczo nazwany Comedy Shorts to wyselekcjonowane najlepsze komediowe filmy w ramach poznańskiego Short Waves Festival.

Co zobaczymy w ramach zestawu? Dowiemy się, między innymi, skąd zdobyć mleko, gdy pobliżu nie ma krowy, ile trzeba poświęcić dla ukochanego dziecka, do czego może doprowadzić nadużywanie telefonu komórkowego, a także - z czym może wiązać się zgubienie skarpetki w publicznej pralni. A wszystko to przyprawione nutką ironicznego i sarkastycznego angielskiego humoru.

Filmy:

Gerry’s Garden (Jobie Nam) 4’
Gerry budzi się na kuchennej podłodze. Nie wie jak się tam znalazł. Szybko odkrywa, że jest zamknięty w mieszkaniu, a tajemniczy nieznajomy trenuje taniec interpretacyjny w jego ogrodzie. Po męczących próbach pozbycia się intruza, Gerry zdaje sobie sprawę, że ten nie odejdzie bez walki…

Condo (Trevor Hardy) 3’
Analiza tego, jak zachowanie jednej osoby może wpłynąć na życie reszty mieszkańców budynku.

Milk! (Ben Mallaby) 10’
W mieszkaniu Raymonda i Timothy’ego kończy się mleko. Ten mały dla większości osób problem jest katastrofą dla dwóch mężczyzn, którzy zaplanowali sobie, że tego konkretnego dnia nie wyjdą z domu. Dzień jest zrujnowany bez porannej szklanki mleka. Bohaterowie wpadają na pomysł genialny w swej prostocie. Zrobią własne mleko! Tylko jak się robi mleko?

Two Dosas (Sarmad Masud) 16’
Pavan zabiera swoją „Angielską Różę” na randkę do najbardziej autentycznej Indyjskiej restauracji w mieście. Ku jego przerażeniu, dziewczyna wybiera coś spoza karty. I to w Hindi!

Zominic (Michelle Fox) 2’
Wychowywanie synka wymaga wiele poświęceń ze strony Rachel i Toby’ego. Jednak pomimo codziennych wyzwań i rosnącego apetytu Zominica, Rachel nie wyobraża sobie innego życia.

Sock (Palle Nodeland) 5’
Co się może stać, gdy zgubisz skarpetkę w publicznej pralni? SOCK to zabawna i trzymająca w napięciu komedia o mężczyźnie rozdzielonym z ulubioną skarpetką oraz o poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości.

Metaphors For Our Love (Scott Coello) 2’
„Jestem chodzącym seksem; ty jesteś wypadkiem samochodowym, który przykuwa mnie do wózka”. Ta krótka animacja to poemat miłosny o pierwszej kobiecie, opowiedziany z punktu widzenia jej rozżalonego eks. To historia tragicznej miłości, ukazana przy pomocy licznych metafor i uroczej animacji, która pomaga na chwile zapomnieć o mrocznym kontekście.

7.2. (Nida Manzoor) 14 ‘
Uczennica z amnezją nie ma wyboru: musi zdążyć na czas do biblioteki, albo zginie.

Missed Call (Mat Laroche) 3’
Letty i Lucy wybierają się na wspólną kawę, relacjonując sobie każdy krok przez telefon. Kiedy w końcu się spotykają, ciągle odbierają telefony i są niemiłe dla kelnerki. Ich spotkanie kończy się niespodziewanie, gdy Letty przypomina sobie o telekonferencji którą powinna właśnie odbywać.

Vis a vis (Dan Connolly) 16’
Nieszczęśliwie zakochana urzędniczka otrzymuje podanie o wizę od pary młodych gejów, skrywającej mroczny sekret.

How (not) to rob a train? (Anna Maguire) 4’
Nigdy nie przestawaj grać swojej roli. Nie przywiązuj koleżanki do (nieużywanych) torów kolejowych dla zabawy. Nie podkładaj (papierowych) materiałów wybuchowych do bocznicy, żeby ukraść miliony z pociągu. Nie ratuj ukochanego od (nie)pewnej śmierci. Zawsze pamiętaj jak (nie)obrabować pociągu.

Myszochujek (Kristof Babaski) 6’
Barwna i odważna animacja o cenzurze i kontroli, zrealizowana w 1957 roku przez mało znanego reżysera Krzysztofa Babaskiego.

Łączny czas trwania: 85 minut.

Comedy Shorts (2015)
Gatunek: komedie
Czwartek, 17 grudnia, godz. 19.00
Kino Regis, ul. Regis 1
Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u

Przy współpracy z:
Short Waves Festival www.shortwaves.pl
London Short Film Festival www.shortfilms.org.uk
Fundacja Ad Arte www.adarte.pl

Zrealizowano przy wsparciu PISF