Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-11-24 20:46:48 przez eb

Książka o Marku Pacule

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na bocheńską premierę książki „Marek Pacuła. Satyryk z własnym tekstem. Biografia artystyczna”, która odbędzie się 30 listopada 2021 r. o godz. 17,30 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Cztery lata temu zmarł Marek Pacuła (1945-2017), urodzony w Bochni satyryk, scenarzysta, reżyser estradowy i teatralny, konferansjer, dziennikarz, artysta, współtwórca „Spotkań z balladą”, w latach 1998-2010 szef artystyczny „Piwnicy pod Baranami”.

W tym roku ukazała się książka pt. „Marek Pacuła satyryk z własnym tekstem. Biografia artystyczna". Jest to opowieść biograficzna napisana przez Andrzeja Pacułę, młodszego brata bohatera książki, powstała w oparciu o materiały źródłowe, dokumentujące jego artystyczną działalność oraz liczne wspomnienia przyjaciół, znajomych i współpracowników.

Wspominają go miedzy innymi Beata Paluch-Zarycka, Jerzy Fedorowicz, Krzysztof Materna, Andrzej Sikorowski i Andrzej Zarycki. Z opisów tych wyłania się obraz niezwykle wrażliwego, obdarzonego inteligentnym humorem, utalentowanego artysty i jednocześnie skromnego człowieka.

W czasie spotkania o biografii artystycznej Marka Pacuły z autorem książki Andrzejem Pacułą, poetą, eseistą, dramaturgiem, autorem książek biograficznych, rozmawiać będzie Barbara Banach.