Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-06-26 12:23:57 przez system

Kto w 2018 roku miał talent?

Ne tegorocznych eliminacjach „Młode Talenty 2018” na scenie w ramach Dni Bochni wystąpiło 6 wokalistek, 4 zespoły taneczne oraz dodatkowo na specjalne zaproszenie: JDC Discovered i JDC Atomówki, a także Katarzyna Nowakowska i Władysław Pantus – instruktorzy tańca z JDC Studio.

Co roku Miejski Dom Kultury umożliwia utalentowanym dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swych nieprzeciętnych talentów czy to wokalnych, tanecznych czy także plastycznych lub kabaretowych i aktorskich. Tegoroczna edycja konkursu podobnie jak w minionych latach stanowiła powiatowe eliminacje do festiwalu „Talenty Małopolski 2018”.

W jury przeglądu zasiedli przedstawiciele XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018”, którzy prócz wyłonienia zwycięzcy tytułu „Młody Talent 2018”, wyłonili kandydatów do wojewódzkiego finału festiwalu „Talenty Małopolski 2018”.

Wystąpiły wokalistki:
Anna Jędrzejek – muzyczny Młody Talent 2018
Ania Zagórska
Amelia Waligóra
Maja Laska
Gabriela Fortuna
Wiktoria Kasprzyk

Zatańczyli:
Helena Kosecka
Zespół JDC VENUS
zespół BLACK
JDC SWAGGERSI

Dodatkowo na specjalne zaproszenie wystąpili JDC DISCOVERED i JDC ATOMÓWKI a także Katarzyna Nowakowska i Władysław Pantus – instruktorzy tańca z JDC Studio.

Nagrody w przeglądzie „Młodzi Plastycy 2018” otrzymali:
Młody Plastyk 2018 – Zofia Obuszko
Wyróżnieni:
Julia Ciejak
Zofia Gałczyńska
Marianna Gałczyńska
Hanna Obuszko
Natalia Nowotny, która otrzymała również nagrodę sponsora przeglądu Młody Plastyk 2018 – Domu Ubezpieczeń Kropidłowscy.

Poniżej więcej informacji o wyróżnionych:

Anna Zagórska- wykonała dwa utwory, Anna Serafińska- „Sen motyla” – autor tekstu Jonasz Kofta, kompozytor Zbigniew Jaremko, oraz zespołu Lombard „Szklana Pogoda” który zaśpiewa z Julią Bagińską, z którą wystąpiła podczas festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem, autor tekstu Marek Dutkiewicz, kompozytor Grzegorz Stróżniak. Opiekunką Anny jest Ada Kiepura nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie.

Julia jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie. Ania jest uczennicą szkoły muzycznej w Sobolowie w klasie wokalu rozrywkowego, na co dzień uczy się w szkole Podstawowej w Dąbrowicy.

Helena Kosecka swoją przygodę z tańcem zaczęła 5 lat temu pod okiem Pani Agaty Nizioł w CKSiT w Żegocinie, gdzie mieszka. Naukę kontynuowała w studiu tańca "Dance&Fitness House" z instruktorami p. Urszulą Węgrzyn i Pauliną Czachor w Bochni, gdzie uczy się do dziś. Osiągnięcia:

  • tytuł "Talent Małopolski 2018",

  • wicemistrzostwo w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego

  • 1 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca "Wir Festival"

  • 4 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tanecznym "Salt City Dance Festival"

Amelia Waligóra – wykonała utwór , „Malowany wózek” - sł. H. Ożogowska, muz. - a capella. Ma 5 lat, chodzi do przedszkola nr 1 w Bochni, gdzie nauczyła się utworu dzięki zaangażowaniu pani wychowawczyni Agaty Gajewskiej, która dostrzegła potencjał i talent Amelki, w wolnym czasie lubi kolorować i bawić się lalkami.

Zespół JDC VENUS (JDC Dance Studio w Bochni)

Maja Laska – wykonała jeden utwór Grażyny Łobaszekwskiej „Czas nas uczy pogody” - muzyka- Krzesimir Dębski, tekst Jacek Cygan. Maja Laska ma12 lat i jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bochni w klasie fortepianu (V klasa) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sobolowie w klasie wokalu rozrywkowego ( II klasa).

Zespół BLACK to formacja tańca jazzowego działająca od roku przy szkole tańca Dance & Fitness House. Grupa prowadzona jest przed instruktorkę Paulinę Czachor. Ciężka praca i szybki progres dziewcząt zapewniły im 2 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Nowym Sączu. Dziewczęta wystąpiły również w spektaklu charytatywnym „Romeo i Julia". choreografię którego zaprezentowały na scenie.

Gabriela Fortuna – wykonała dwa utwory: „Szyba” - kompozytor Janusz Stokłosa, autor tekstu Agata Miklaszewska, Maryna Miklaszewska, oraz „Moje serce to jest muzyk – kompozytor Jacek Mikuła, autor tesktu Wojcich Młynarski. Jej opiekunką muzyczną jest Joanna Dolata.


Zespół JDC SWAGGERSI (JDC Dance Studio w Bochni) to obecnie najlepsza taneczna grupa Bocheńska - składająca się z 9-ciu dziewcząt oraz dwóch chłopców. Swaggers’i po raz kolejny w tym roku w finale przeglądu - Talenty Małopolski otrzymali wyróżnienie.

Wiktoria Kasprzyk – wykonała dwa utwory: „100 „ Sound'n'Grace i Filip Lato – „Error” - Natalia Nykiel. Jej opiekunką jest Sara Rynowska do której uczęszcza na lekcje śpiewu .

Wiktoria brała udział w wielu konkursach śpiewu, Główna nagroda w swojej kategorii wiekowej – Grand Prix – Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Zespół JDC DISCOVERED (JDC Dance Studio w Bochni) zdobywcy tytułu „Talent Małopolski” w kategorii wiekowej 10-15 lat.


Anna Jędrzejek - wykonała dwa utwory (oba prezentowane podczas Młodych Talentów),

Fugees - „Killling Me Softly- kompozytor Fugees, autor tekstu Norman Gimbel oraz Ewy Demarczyk - „Groszki i róże”, kompozytor Zygmunt Konieczny, autor tekstu: Ewa Demarczyk, akompaniament w obu piosenkach zagra Mikołaj Skoczek.

JDC ATOMÓWKI tytuł „Talent Małopolski” w kategorii wiekowej 16-21 lat