Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-12 15:21:07 przez system

Letnie koncerty w altanie na Plantach Salinarnych

Burmistrz Bochni, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni oraz Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera zapraszają na niedzielne koncerty w altanie na bocheńskich Plantach.

Tradycja koncertowania w Altanie sięga pierwszej połowy XX wieku, kiedy to Orkiestra Górnicza uprzyjemniała bochnianom pobyt w parku w niedzielne popołudnia.

Z inicjatywy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta w niedzielę 15 maja rozpoczyna się cykl letnich spotkań muzycznych. Inauguracyjny koncert wykona Górnicza Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, która poprzez swoją działalność promuje i utrwala piękne tradycje górnicze i przypomina o solnym rodowodzie miasta.
Słuchacze mogą spodziewać się w jej wykonaniu znanych, lubianych i popularnych standardów muzycznych.

W kolejne niedziele tj. 22 i 29 maja występy przygotował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. W świat wyjątkowych „Koncertów w Altanie” przeniosą słuchaczy uczniowie, tworzący zespoły kameralne i Orkiestry Dęte Szkół Muzycznych I i II stopnia.
Będzie to podwójny debiut; po raz pierwszy „w plenerze” zagra nowo utworzona Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej II stopnia, którą po raz pierwszy dyrygował będzie "w plenerze" nowo zatrudniony nauczyciel Tomasz Półtorak. Każdy z niedzielnych występów młodzi muzycy zakończą „Marszem Radetzkiego” Johanna Straussa.

Koncerty rozpoczynać się będą o godz. 15.30. Ich cykl będzie kontynuowany w czerwcu i lipcu.

Organizatorzy koncertów mają nadzieję, że dźwięki płynące z Altany umilą mieszkańcom i turystom niedzielne popołudnia i zachęcą do wybrania się na Planty Salinarne.