Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-05-03 23:23:49 przez system

Majówka na Uzborni - foto

O 10 rozpoczęły się imprezy w Parku Rodzinnym Uzbornia przygotowane z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Siatkarze rozegrali otwarty turniej mixtów na boisku z sztuczną nawierzchnią, a amatorzy planszówek zasiedli nad swoimi ulubionymi grami w muszli amfiteatru. O tej samej porze w sali lustrzanej MDK otwarto 3-majowy turniej szachowy.

O 15 swoje stoisko na Uzborni otwarli członkowie klubu modelarstwa lotniczego działającego w MDK oraz młodzież z MCDiM Ochronka, którzy wykonywali zabawki o ozdoby z baloników oraz malunki na twarzach. Na urządzeniach skateparku rozpoczął się pokaz i miniturniej.

Godzinę później Chór Złota Jesień pod batutą Marcina Korbuta zainaugurował artystyczną część pikniku na Uzborni, w tym samym czasie uczestnicy imprezy indywidualnie i grupowo ruszyli z krzyżówkami w rękach szukać haseł gry terenowej.

Tymczasem publiczność wraz z chórem Złota Jesień śpiewała pieśni majówkowe przy akompaniamencie dyrygenta Marcina Korbuta (akordeon), Joanny Chmielek-Korbut (puzon) i Karola Korbuta (trąbka).


Następni na scenie pojawili się gitarzyści – uczniowie Bartłomieja Rajskiego: Oliwia Święch, Maciej Próchnicki, Karol Betkało, Michał Tatara, Martyna Mucha, Mateusz Czesak. Pierwszą wokalistką, która wystąpiła na 3-majowej scenie była Ania Jędrzejek, której akompaniowali Oskar Owsiak (cajun) i Michał Piechnik (gitara akustyczna).


Parę minut po 17 okolicznościowe wystąpienia do zebranych skierowali Stefan Kolawiński burmistrz Bochni i Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński. Na scenie pojawił się także Henning Hesse burmistrz partnerskiego miasta Bochni Bad Salzdetfurth (pięćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców Badu przebywała w Bochni w tych dniach). Burmistrz Bochni i Starosta Bocheński wręczyli nagrody laureatom powiatowego konkursu ortograficznego zorganizowanego z okazji Dnia Flagi oraz uczestnikom gry terenowej.

Następnie na scenie wystąpiły kolejne wokalistki pobierające lekcje śpiewu w MDK u Sary Rynowskiej: Natalia Ślusarczyk, Jowita Zamora, Kinga Słoniowska i Edyta Wolsza. Serca publiczności skradła Kinga Słoniowska wykonująca utwór Hanny Banaszak „W moim magicznym domu”.

Występy dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w Miejskim Domu Kultury zakończyli tancerze: JDC Venus, JDC SPOKO oraz JDC SUPER CREW – uczniowie Andrzeja Starowicza i Katarzyny Nowakowskiej.

Kwadrans po 18 rozpoczął się koncert wieczoru, wystąpiła grupa Zgredybillies wykonująca niezwykle żywiołowo autorskie utwory inspirowane muzyką lat 50. i 60.

Foto: UM - Maciej Piątek/Czasbochenski.pl