Kategoria: Kultura
Utworzono: 2019-10-22 20:22:24 przez eb

Makłowicz uwarzy coś w Bibliotece?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Robertem Makłowiczem, polskim dziennikarzem, pisarzem, publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem, 28 października 2019 r., godz. 19.30 sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowanych przez Instytut Książki.

Robert Makłowicz - to dziennikarz, podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1993-2004 był publicystą Gazety Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska, Przekrój. W latach 1998-2008 był gospodarzem bardzo popularnego, niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Małkowicza”. Prowadził w TVP2 również program „Makłowicz w podróży”. Ponadto był przewodnikiem po świecie kulinarnym w programie „Bake Off-ale ciacho!”. Autor kilku popularnych i nagradzanych książek, m. in: „C.K. Kuchnia”, ”Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny” (współautor ze Stanisławem Mancewiczem), „Cafe Museum” i „Dalmacja. Książka kucharska”.

Zdobywca wielu nagród: Wiktor (2004), Złoty Chmiel (2004), Oskar Kulinarny (2004 i 2005), Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej za wydanie książki Cafe Museum (2011).

Robert Makłowicz to niesamowity człowiek, podziwiany za niespotykaną osobowość, charyzmę, a także za swoje zamiłowanie do pracy, która jest, jak podkreśla, relaksem i hobby. Poprzez swoje programy telewizyjne, podróże, felietony stara się opowiadać o historii danego miejsca, uświadamiać jak ważne miejsce zajmuje kuchnia w danej kulturze.

Wstęp wolny!

Foto z https://lelum.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


makowapanienka
2019-10-24 11:30:40

Bardzo cenię Pana Roberta za elokwencję, erudycję oraz niesamowita wiedzę kulinarną