Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-10-22 20:22:24 przez eb

Makłowicz uwarzy coś w Bibliotece?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Robertem Makłowiczem, polskim dziennikarzem, pisarzem, publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem, 28 października 2019 r., godz. 19.30 sala klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowanych przez Instytut Książki.

Robert Makłowicz - to dziennikarz, podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1993-2004 był publicystą Gazety Wyborczej. Współpracował też z tygodnikami Wprost, Newsweek Polska, Przekrój. W latach 1998-2008 był gospodarzem bardzo popularnego, niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Małkowicza”. Prowadził w TVP2 również program „Makłowicz w podróży”. Ponadto był przewodnikiem po świecie kulinarnym w programie „Bake Off-ale ciacho!”. Autor kilku popularnych i nagradzanych książek, m. in: „C.K. Kuchnia”, ”Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny” (współautor ze Stanisławem Mancewiczem), „Cafe Museum” i „Dalmacja. Książka kucharska”.

Zdobywca wielu nagród: Wiktor (2004), Złoty Chmiel (2004), Oskar Kulinarny (2004 i 2005), Nagroda Literacka Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej za wydanie książki Cafe Museum (2011).

Robert Makłowicz to niesamowity człowiek, podziwiany za niespotykaną osobowość, charyzmę, a także za swoje zamiłowanie do pracy, która jest, jak podkreśla, relaksem i hobby. Poprzez swoje programy telewizyjne, podróże, felietony stara się opowiadać o historii danego miejsca, uświadamiać jak ważne miejsce zajmuje kuchnia w danej kulturze.

Wstęp wolny!

Foto z https://lelum.pl