Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-02-21 18:49:27 przez system

Malajkat na rocznicę lokacji

Obok koncertu Izabeli Trojanowskiej, władze miasta przygotowały inną niespodziankę dla mieszkańców z okazji 765 rocznicy ich miasta. Będzie to spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata, komedia pt. „Pół na pół”.

Przedstawienie odbędzie się 27 lutego o godz. 18.00 w oratorium św. Kinki. I co najważniejsze – za darmo! Trzeba tylko odebrać wejściówkę w Wydziale Promocji i Rozwoju Miasta w godz. 7.30 – 15.30.

Uwaga! trzeba będzie podać dokładną datę lokacji miasta!

Czego możemy się spodziewać po spektaklu Wojciecha Malajkata? Jak czytamy na bochnia.eu: „Pół na pół” to komedia nad wyraz kryminalna… Prawie farsowa forma spektaklu wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo humoru.Realizacja życiowych planów i marzeń dwóch braci Roberta i Dominika stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć swej rodzicielki i spadek. Rzeczywistość przedstawiona w komedii jest skomplikowana, ale historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu znajdzie się też miejsce dla napięcia i grozy godnych mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka. W obsadzie są m.in.: Piotr Polk i Piotr Szwedes.