Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-09-14 00:17:06 przez Czas2012

Mateusz Wojkowski z Bochni w "the Voice of Poland"

Przeszedł pierwsze eliminacje - „Przesłuchania w Ciemno”

Mateusz Wojkowski – mieszkaniec Bochni dostał się do drugiego etapu 11 edycji niezwykle popularnego programu Telewizji Polskiej "The Voice of Poland". Przed jurorami zaśpiewał utwór „Send Me An Angel” zespołu Scorpions i … dał radę!

W 11 już edycji programu Mateusza oceniało jury w składzie: Edyta Górniak, Urszula Dudziak, Michał Szpak, Tomson i Baron, a więc czołowi polscy wokaliści. Uznanie otrzymał od wszystkich. Wszyscy jurorzy wciskając czerwone przyciski odwrócili fotele i nie szczędzili pochwał. Ostatecznie Mateusz wybrał dalszą naukę śpiewu w kolejnych etapach programu u Tomsona i Barona.

Mateusz Wojkowski jest absolwentem Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni. Przez 3 lata uczęszczał tu do liceum. Przez lata edukacji bardzo często brał udział i współorganizował muzyczną stronę szkolnych akademii. Nawet po zakończeniu edukacji chętnie pomagał w zorganizowaniu szkolnych uroczystości czy dużych imprez jak koncerty charytatywne czy chociażby ostatniej związanej z otwarciem dwa lata temu nowej hali sportowej w szkole. Mateusz uczył się także w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Mateusz Wojkowski obecnie ma 29-lat i pracuje w firmie produkującej regały jako operator żurawia przy linii lakierni proszkowej. Poza tym od wielu lat jest wokalistą i wodzirejem w zespole weselnym Pięć i Pół.

W muzycznym talent show Mateusz Wojkowski zaśpiewał utwór „Send Me An Angel” zespołu Scorpions, bo jak przyznał: „najbliższa jego sercu jest muzyka rockowa”.

Foto: Youtube / Czasbochenski.pl