Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-02 14:37:51 przez system

MDK – konkurs na Anioła

Anioły, które kojarzą się głównie ze świętami, są trwałym elementem sztuki od starożytności do współczesności. Znane są ich niezliczone przedstawienia, które zmieniały się na przestrzeni wieków tak, jak zmieniały się style w sztuce, filozofie i obyczaje. Zawsze jednak były to uskrzydlone istoty, które miały swoje misje i patronowały różnym przedsięwzięciom człowieka.

Współczesne anioły zeszły z nieba i poważnych obrazów i zaczęły ozdabiać codzienność. Jedni w nie wierzą, drudzy się do nich modlą ale chyba wszyscy po prostu lubią ich obecność w licznych wizerunkach jakie niosą zarówno sztuka jak i rzemiosło.

MDK zaprasza do stworzenia „opowieści” o własnych Aniołach. Powinny mieć indywidualny, niepowtarzalny charakter i wkomponowany w obraz tytuł np. Anioł Radości, Anioł Miłości, Anioł Smutku. Namalowane, narysowane lub w technice kolażu na kartce lub płótnie nie powinny być większe niż 50x70cm. Należy je składać do 6 listopada 2015 r w sekretariacie MDK.

Konkurs Plastyczny „Anioły”

Założenia artystyczne
-postać (lub postaci) ze skrzydłami o określonym indywidualnym charakterze (charakter postaci nadają atrybuty i symbole oraz środki plastyczne : kolorystyka, dynamika, kompozycja itp.)
- technika dowolna płaska (malarstwo, rysunek, kolaż)
- format maksymalnie 50x70
-tytuł pracy wkomponowany w obraz np. Anioł Radości

Kryteria oceny
- zgodność z założeniami artystycznymi
- klimat pracy i zastosowane środki plastyczne (symbolizm barw i atrybutów)
- estetyka pracy
-samodzielność wykonania

Kategorie wiekowe
3-6 latki, kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, pozostali

Regulamin konkursu
- uczestnik musi być posiadaczem wyłącznych i nieograniczonych praw autorskich do zgłoszonych w konkursie prac
- prace należy oprawić w papierową ramkę ( nie większą niż 4 cm), na niej opisać (imię, nazwisko, klasa/wiek, szkoła, ) i złożyć w MDK wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (dostępna w sekretariacie oraz na stronie MDK) w nieprzekraczalnym terminie do 6 listopada 2015 r. w sekretariacie MDK w godz 8.00-16.00
- skład jury zostanie podany na stronie MDK końca października 2015 r.
- lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie MDK po rozstrzygnięciu przez jury
- o terminie rozdania nagród laureaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem szkół
- złożone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej