Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-09-26 12:07:42 przez system

MDK - konkurs na pluszaka

Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Zwierzaki, pluszaki, słodziaki”. Młodsi mogą je rysować, malować, wyklejać, starszych namawiamy do stworzenia ich z tkaniny, dzianiny lub filcu przy pomocy igły z nitką. Mogą mieć formę realistycznego szkicu ale także ilustracji, plakatu, komiksu albo właśnie maskotki.

Wszystkie dzieciaki kochają zwierzątka, zarówno te żywe jak i ich pluszowe podobizny. Jedni wolą kotki, inni pieski, są miłośnicy koni, słoni, misiów, dinozaurów itd. Lubią je przytulać, bawić się z nimi, lubią też je rysować. Najpiękniejsze są te przetworzone w dziecięcej wyobraźni i stworzone ich ręką: o niepowtarzalnych kształtach i kolorach.

Założenia artystyczne konkursu
postacie zwierzęce przedstawione w dowolnej konwencji (realistycznej, ilustracyjnej) i w dowolnej formie (ilustracja, plakat, komiks)
technika dowolna (malarstwo, rysunek, kolaż, aplikacja, techniki przestrzenne)
* format maksymalnie 50x70 cm

Kryteria oceny
ciekawy pomysł zaprezentowania tematu
wartości plastyczne
estetyka pracy
samodzielność wykonania

Kategorie wiekowe
do kl. 0, kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, pozostali.

Regulamin konkursu
uczestnik musi być posiadaczem wyłącznych i nieograniczonych praw autorskich do zgłoszonych w konkursie prac
prace płaskie należy oprawić w papierową ramkę ( nie większą niż 4 cm) i na niej opisać a prace przestrzenne powinny mieć doczepioną kartkę z podpisem( imię, nazwisko, klasa/wiek, szkoła, )
prace należy składać w sekretariacie MDK wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (dostępna w sekretariacie oraz na stronie MDK) w nieprzekraczalnym terminie do 31 października w godz. 8.00-16.00
lista laureatów zostanie zamieszczona na stronie MDK po rozstrzygnięciu konkursu przez jury
o terminie rozdania nagród laureaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem szkół i poprzez stronę internetową MDK (www.mdk.bochnia.pl)
złożone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej