Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-11 18:33:36 przez system

Mechanika dni otwarte-co proponuje szkoła?

Rozpoczął się sezon w którym szkoły średnie zapraszają uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych do skorzystania z możliwości zapoznania się z ich ofertą edukacyjną na miejscu, odwiedzając szkoły, zapoznając się z ich uczniami, profesorami oraz poznając zaplecze edukacyjne. Jest to doskonała okazja dla niezdecydowanych, którzy poznając szkoły z bliska mogą podjąć ostateczną decyzję.

Szkołą, która otworzyła swe drzwi w miniona sobotę był Zespół Szkół Nr 1 w Bochni. O szkole opowiadał dyrektor szkoły - mgr inż. Jan Balicki. Nie zabrakło także szczegółowych informacji na temat kryteriów, jakie będą brane pod uwagę podczas naboru uczniów. Druga część to zwiedzanie klas i bazy naukowo-dydaktycznej jaką dysponuje szkoła. Zaprezentowano sale lekcyjne, pracownie specjalistyczne oraz warsztaty do praktycznej nauki zawodu. Dodatkowo na odwiedzających czekali pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Bochni, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, nauczyciele i uczniowie, którzy odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych. Nowym kierunkiem w szkole w zbliżającym się roku szkolnym jest profil matematyczno-geograficzny z rozszerzonym j. angielskim.

Niedawno też odbyło się spotkanie z najzdolniejszymi uczniami szkoły i ich rodzicami. Uczniowie wyróżnieni w r. szk. 2017/2018 to: Stypendium Premiera otrzymali: Tracz Sylwia kl. III J oraz Brzegowa Karolina kl. IV T. Do Stypendium Starosty zakwalifikowali się: Makowiecki Piotr, Piech Magdalena, Solecki Krzysztof, Wrona Weronika, Czesak Dominik, Lekka Izabela, Maciejowski Piotr, Zimny Patryk, Mazurek Dawid, Ból Marcin, Kozak Krzysztof, Kotelon Filip, Zimny Arkadiusz, Piech Grzegorz, Batko Dawid, Szewczyk Dawid, Zaleńska Natalia, Dziadowiec Sergiusz, Michałek Szymon, Wójcik Krystian, Baran Weronika. Marcin Setlak zajął II miejsce w konkursie na „Absolwent Roku w zawodzie technik mechanik” organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Mechaników Polskich.