Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-16 15:59:34 przez system

Michalina Pięchowa: Mój Kraków - kropka nad i...

W ostatnich dniach września bieżącego roku ukazała się nowa książka Michaliny Pięchowej, wydana przez Mazowieckie Centrum Poligrafii. Powstała zaledwie w ciągu niespełna dwu lat od ostatniej noszącej tytuł ,,Blaski i cienie minionego czasu’’.

Książka liczy 182 strony, zawiera również kilka fotografii z albumu rodzinnego autorki. Starannie wydana, stanowi kontynuację poprzedniej, zawiera bowiem dalszy ciąg historii rodu Sękowskich do chwili obecnej. Różni się tym od poprzedniej, że występują na jej kartach dwaj bohaterowie: poszczególni członkowie rodziny i Kraków, z którym byli, czy są związani. Jego historia, tradycja, zwyczaje i zabytki stanowią tło, na którym rozgrywają się wydarzenia.

Warto podkreślić, że o spójności tej książki z poprzednimi pięcioma, które wyszły z druku w ciągu dziesięciu lat, decyduje nie tylko temat, ale i okładka, na której zawsze pojawiają się kwiaty będące reprodukcją obrazów autorki. Książka "Mój Kraków - kropka nad i..." zbudowana jest z dwu części: I "Kraków, ja i moja rodzina" oraz części II "Refleksje polonistki - moja dalsza przygoda z dziennikarstwem". Książka, która właśnie się ukazała, jest szóstą książką wydaną przez Michalinę Pięchową.