Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-05-29 19:41:57 przez system

Mietek Szcześniak zaśpiewa w Kąśnej Dolnej

W sobotę 8 czerwca organizatorzy serdecznie zapraszają do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej na koncert legendy polskiej sceny muzycznej – Mietka Szcześniaka. Artysta obdarzony niezwykle ciepłą barwą głosu koncertuje już od 30 lat.

Śpiewać zaczął w wieku 6 lat w zespole Ikary. Zadebiutował w 1990 roku płytą „Niby nowy”. W swojej karierze zaśpiewał z wieloma gwiazdami polskiej estrady: Edytą Górniak, Kayah, Lorą Szarfan. Jest dwukrotnym laureatem Fryderyka w kategorii Wokalista Roku (1998 i 1999). Ma na koncie wiele płyt, z których ostatnia „Nierówni” wydana w 2016 roku uzyskała status złotej, a poprzednia „Songs from Yesterday” z udziałem Krzysztofa Herdzina okryła się platyną.W Kąśnej Dolnej artysta zaprezentuje progam „Największe przeboje”. Usłyszymy zatem takie utwory, jak „Tu”, „Nie płoszcie miłości”, „Dreamer”, What’s going on?”, „Nierówni”, „Jest jeden świat”, „Poczekaj”, „Modlę się o miłość”, „Mamma”, „O niebo lepiej”, „Czekaj na wiatr”, „Spoza nas”, „Za-czekam”, „Twoja miłość” czy „Bądź blisko”.

Skład zespołu:
Mieczysław Szcześniak – śpiew
Bartosz Jakubiec – gitara
Piotr Mania – instrumenty klawiszowe
Patryk Stachura – bas
Filip Woźniak – perkusja
Agnieszka Gorączkowska – śpiew

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na www.centrumpaderewskiego.pl lub stacjonarnie w Dworku Paderewskiego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Dla tarnowskich melomanów Centrum tradycyjnie organizuje transport autokarowy (wyjazd o 16.30 sprzed Teatru im. Ludwika Solskiego, cena przejazdu 10 zł).

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jest instytucją kultury Powiatu Tarnowskiego, współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.