Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-16 15:38:23 przez system

Mocna dawka country w Chełmie

Dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się muzyką country, krakowskiej grupy Coach nie trzeba przedstawiać. Pozostałym tylko nadmienimy, że to jeden z najpopularniejszych w Polsce zespołów, występujący przed laty na wszystkich ważniejszych imprezach country w naszym kraju.

W sobotę, 14 maja, podczas „Majówki z muzyką i malarstwem” jaka miała miejsce w chełmskiej Galerii, znaczną jej część wypełniła właśnie tego typu muzyka, zagrana przez dwóch członków grupy Coach - Marka Piątkowskiego i Tomasza Kobieli. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiele przebojów tego zespołu, w większości do tekstów krakowskiego poety, plastyka i autora tekstów - Krzysztofa Cedro, który w tym dniu, wspólnie z bocheńskim artystą Grzegorzem Kapcią, prezentował w naszej Galerii swoją plastyczną twórczość.

Skromny wernisaż wystawy malarskiej zamienił się w prawdziwą ucztę dla fanów muzyki country, bowiem oprócz wspomnianych powyżej gości akustyczny koncert zagrał również zespół OHALIO - najnowszy muzyczny projekt realizowany z grupą przyjaciół przez Grzegorza Kapcię.

Fantastyczna atmosfera stworzona przez sympatycznych muzyków udzieliła się także publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła występujących na koniec wspólnie wszystkich artystów.