Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-04-06 15:17:58 przez system

Młode Talenty ruszą w świat?

Do 18 kwietnia można zgłaszać swój udział w przeglądzie „Młode talenty 2016”. Tegoroczna edycja konkursu będzie stanowić powiatowe eliminacje do festiwalu „Talenty Małopolski 2016”. W ten sposób Miejski Dom Kultury chce umożliwić utalentowanym dzieciom i młodzieży zaprezentowanie się na szczeblu wojewódzkim.

Warto zapoznać się ze zmianami w Regulaminie Przeglądu, który wraz z kartą zgłoszeniową dostępny jest na stronie www.mdk.bochnia.pl oraz w sekretariacie MDK. Przesłuchania uczestników (na podstawie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszeń) zaplanowano na 28 i 29 kwietnia, a koncert galowy odbędzie się 19 czerwca w ramach Dni Bochni w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia.

W jury tegorocznego przeglądu zasiądą przedstawiciele XXIX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2016”, którzy prócz wyłonienia zwycięzcy tytułu „Młody Talent 2016”, będą chcieli wyłowić kandydatów do wojewódzkiego finału festiwalu „Talenty Małopolski 2016”. Przegląd finałowy odbędzie się w Dobczycach 13 maja (muzyczny) i 14 maja (taneczny). Zwycięzcy finałowego etapu wystąpią w koncercie laureatów w Piwnicy pod Baranami w czerwcu tego roku.