Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-19 20:42:49 przez system

Multimedialne Regały dotarły do Bochni

Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia - ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku - ogólnopolskiej kampanii społecznej fundacji Legalna Kultura. W ramach projektu Art&Salt Multimedialne Regały przyjechały do Bochni. Ich oficjalne otwarcie miało miejsce w niedzielę 19 lipca na Rynku

Multimedialna biblioteka od maja krąży po całej Polsce. Łącznie odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu poznają bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz będą mogli pobrać interesujące ich utwory - muzykę, gry, książki, filmy, a także zasoby dotyczące historii Polski. Umożliwią to skrócone linki gotowe do wpisania w przeglądarkę internetową i kody QR oraz dostępna non-stop darmowa sieć wi-fi.

Jak powiedziała, dokonująca otwarcia Regałów na bocheńskim rynku Marzena Mikosz z Fundacji „Legalna Kultura” - nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Na regałach znajdziemy m.in. płyty Natalii Przybysz, Queen i Artura Rojka oraz literackie bestsellery takie jak powieść Olgi Tokarczuk "Księgi Jakubowe" czy "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego. Udostępnione filmy to polskie produkcje ostatnich 10 lat - filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje. Nie zabraknie też światowej klasy kina zagranicznego. Znajdziemy również coś dla najmłodszych widzów oraz. kino nieme. Na filmowych regałach odnaleźć można także słynne polskie plakaty do znanych filmów, kultowe animacje m.in. Juliana Antonisza, nagrania koncertów i spektakli teatralnych.

W sąsiedztwie tej typowej oferty kulturalnej znajdą się zdigitalizowane materiały z czasów "Solidarności": ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty i znaczki, a także książki, nagrania i filmy, w tym również zasoby z Ośrodka Karta m.in. z kolekcji "Solidarność - narodziny ruchu" wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO "Pamięć Świata".