Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-05-06 20:13:00 przez eb

Muminkowy konkurs w bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni - Oddział dla Dzieci i Młodzieży w ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku trwa od 8 do 15 maja 2021 roku, zaprasza do wzięcia udziału w IV edycji e-konkursu pt. „Biblioteczne stworki - Muminki”. Tym razem tematem przewodnim będą stworki zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii, bohaterowie cyklu książek autorstwa Tove Jansson.

Zadaniem uczestników konkursu będzie udzielenie odpowiedzi na 5 zestawów pytań, umieszczanych codziennie, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Każdy zestaw będzie zawierał po 2 pytania, które będą dotyczyły całej serii książek o Muminkach. Biorący udział w konkursie będą musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat książek i umiejętnością wyszukiwania potrzebnych im informacji.

Celem konkursu jest rozwijanie pasji i zainteresowań literackich wśród czytelników, uświadomienie wartości czytania oraz zachęcenie jeszcze nieczytających do korzystania ze zbiorów Biblioteki. Konkurs rozpoczniemy 10 maja 2021 roku i będzie trwał do 14 maja 2021 roku. Warunkiem udziału w konkursie będzie udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania, które należy dostarczyć do dnia 26 maja 2021 roku drogą mailową na adres: dzieci@biblioteka-bochnia.pl lub osobiście. Losowanie nagród nastąpi 1 czerwca 2021 roku.

Szczegóły dotyczące konkursu odnaleźć można w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka-bochnia.pl.