Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-08-03 16:44:38 przez system

Muzeum: bochnianie a Powstanie Warszawskie

W piątek, 7 sierpnia 2015 roku, Muzeum im. St. Fischera zaprasza na szóste spotkanie z cyklu Muzealna Akademia Historyczna, adresowane do tych wszystkich, którzy korzystają z wakacyjnego wypoczynku i dysponują wolnym czasem, a chcą poznać interesujące obiekty ze zbiorów bocheńskiego mueum oraz mało znane fakty dotyczące udziału bochnian w powstaniu warszawskim.

Podczas spotkania, które poprowadzi Grażyna Potępa będzie mowa o bochnianach, którzy byli uczestnikami Powstania Warszawskiego. Podczas tej odłosny Muzealnej Akademi Historycznej odbędzie się również wspomnienie poległych w stolicy mieszkańców Bocheńszczyzny, a także będzie możliwość poznania losów warszawiaków przybyłych do Bochni po upadku Powstania oraz dowiedzenia się, w jaki sposób mieszkańcy naszego miasta udzielali pomocy wysiedlonym z Warszawy powstańcom.
Odbędzie się ponadto wirtualny spacer po Cmentarzu Komunalnym w Bochni przy ul. Orackiej, odwiedzając groby tych, którzy w jakikolwiek sposób związani byli z wydarzeniami sprzed 71 lat. Będzie również możliwość obejrzenia pamiątek powstańczych, znajdujących się w zbiorach bocheńskiego muzeum.

Spotkanie odbędzie się 7 sierpnia w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni w godzinach 14 - 15:30.