Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-30 09:38:50 przez system

Muzycy z Trzciany i Łapanowa uświetnią benefis Skaldów

W niedzielę 9 sierpnia na gdowskim Zarabiu odbędzie się koncert jubileuszowy z udziałem największych artystów polskiej sceny muzycznej z okazji 50-lecia działalności Skaldów. Benefisowy program pn. „Od wschodu do zachodu słońca – 50 lat Skaldów” będzie przeglądem przebojów i mniej znanych utworów z repertuaru zespołu.

Poza Skaldami wystąpią w nim m.in.: Stanisław Wenglorz, który współpracował z zespołem w 1977 r. - wykona "Nie widzę ciebie w swych marzeniach".

Swój udział w wydarzeniu organizowanym w Gdowie zapowiedzieli m.in. Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Natalia Sikora, Ania Rusowicz, Natalia Nykiel, Justyna Święs i inni.

Solistom będzie towarzyszyć 8-osobowa sekcja smyczkowa oraz chór pod dyrekcją Marka Sobczyka składający się z wokalistów działających na terenie Gminy Trzciana i Gminy Łapanów (lokalnie grupa znana jest pod nazwą Cud Przyjaciele)
Zabrzmią największe przeboje Skaldów, ale i piosenki rzadziej wykonywane, a w części trzeciej, która zostanie wyemitowana w terminie późniejszym, pojawi się m.in. suita rockowa "Krywań, Krywań".

Dwugodzinny koncert będzie na żywo transmitowany przez Telewizję Polską. Rozpoczęcie transmisji o godz. 20:05 w TVP2. Koncert odbędzie się na Zarabiu, gdzie powstanie wielka scena, taka jak ta służąca koncertom sylwestrowym w Krakowie.

Producentem koncertu jest Telewizja Polska, a organizatorem imprezy są Gmina Gdów i Centrum Kultury w Gdowie.

Wstęp wolny.

Wejście błonia na gdowskim Zarabiu od godz. 18:00.