Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-05-27 19:13:39 przez system

Nocny Maraton Czytelniczy w ZS w Dąbrowicy

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborsk

W nocy z 21 na 22 maja Zespół Szkół w Dąbrowicy gościł uczniów III klasy Publicznego Gimnazjum w Sobolowie. Spotkanie pomimo niesprzyjającej pogody rozpoczęło się wspólnym grillem. Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się do budynku szkoły, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje.

Na początek zorganizowano mini-quiz wiedzy na temat Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia. Kolejnym zadaniem dla gimnazjalistów były kalambury. Rywalizujące drużyny za pomocą gestów i mimiki musiały przedstawić konkretne hasła z kategorii książka. Dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów cieszyły się również zajęcia plastyczne, przygotowane przez organizatorów.

Każdy uczestnik Nocnego Maratonu Czytelniczego mógł własnoręcznie wykonać w technice decoupage obraz ze swoją podobizną. Ponadto w czasie spotkania uczestnicy zagrali w twistera, gry planszowe oraz oglądnęli kilka filmów. Przed północą młodzież udała się do szkolnej biblioteki, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka — tort w kształcie książki.

Rano nieco zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni uczestnicy Nocnego Maratonu Czytelniczego wrócili do swoich domów.

Imprezę zorganizowała mgr Iwona Mrożek.