Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-08-09 00:27:43 przez system

Nowa odsłona Weekendu z Zabytkami

„Weekend z zabytkami” w tym roku świętuje jubileusz 10 – lecia. Z tej okazji to coroczne wydarzenie doczekało się nowej strony internetowej. Strona ma pomóc turystom i mieszkańcom w poruszaniu się podczas weekendowego zwiedzania naszego powiatu.

To już niespełna za miesiąc, 2 i 3 września (sobota i niedziela) odbędzie się 10. edycja „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” . Jest to wydarzenie wyjątkowe , które odkrywa przed zwiedzającymi piękno Bocheńszczyzny, jej bogate dzieje i kulturę, zaklęte w licznie rozsiane zabytki kultury materialnej i niematerialnej.

W związku z dużym zainteresowaniem tym wydarzeniem, organizatorzy postanowili udostępnić zwiedzającym nową stronę, która dostarczy niezbędne informacje oraz ułatwi poruszanie się po udostępnionych atrakcjach . Na stronie znajduje się opis każdego z obiektów wraz z zdjęciami, lokalizacją na mapie google, przekierowaniem na stronę danego obiektu oraz profil na facebooku.

Można również znaleźć informacje o muzycznym zakończeniu weekendowego zwiedzania na bocheńskim Rynku, galerię z poprzednich edycji oraz aktualności w których na bieżąco będą zamieszczane niezbędne informacje.

Adres strony to

www.zabytki.powiatbochenski.pl

„Weekend z Zabytkami” to także weekend ze zniżkami – informują organizatorzy. Nikt, kto w pierwszy weekend września przyjedzie na Ziemię Bocheńską, nie wróci stąd zawiedziony. Dla gości z zewnątrz przygotowana została oferta specjalna – zniżki na pobyt w wybranych obiektach hotelowych, które przyłączyły się do akcji . Już dziś serdecznie zapraszam do świętowania z nami - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Należą do nich:

  • Centrum Konferencyjne&Spa Nowa Bochnia(25% zniżki),, ul. Poniatowskiego 24, 32-700 Bochnia, tel. 14 615 30 00. www.nowabochnia.pl

  • Hotel Kasztel (25% zniżki), ul. Brzeska 51 32-765 Rzezawa, tel. 609 345 545, www.hotelkasztel.pl

  • Hotel Sutoris(20% zniżki),, ul. Solna 2, 32-700 Bochnia, tel. 14 615 36 66; www.kopalniasoli.pl

  • Hotel Zalesie(20% zniżki),, ul. Dąbrowskiego 1, 32-700 Bochnia, tel. 14 611 90 04; www.zalesie.com.pl

Każdy turysta, zmęczony całodziennym, pełnym atrakcji zwiedzaniem pamiątek kultury materialnej, może skorzystać z tej oferty. Wystarczy tylko hasło „WEEKEND Z ZABYTKAMI” , by skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję, 25- i 20-procentowej obniżki za usługi hotelowe.

Czym jest weekend z zabytkami?
To wydarzenie cykliczne podczas którego w pierwszy weekend września organizatorzy czyli Powiat Bocheński otwiera przed mieszkańcami i turystami najważniejsze i najciekawsze obiekty i miejsca znajdujące się na terenie Powiatu Bocheńskiego. W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Bochni zostało nagrodzone za organizację Weekendu z zabytkami podczas Gali Europejskich Dni Dziedzictwa i otrzymało wyróżnienie za najlepsze wydarzenie i zaangażowanie w organizację przedsięwzięć w ramach EDD. Bocheńskie Starostwo było jednym z pięciu podmiotów nagrodzonych w całym Województwie Małopolskim, a jedynym powiatem nagrodzonym w całej Polsce.