Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-11-18 15:18:21 przez system

Nowe e-booki w Bibliotece

Od listopada Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza Czytelników do korzystania z nowego zasobu e-booków z literaturą beletrystyczną. W ramach konsorcjum bibliotek małopolskich i dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Samorząd Województwa Małopolskiego, Czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z ebooków oferowanych przez Legimi sp. z. o.o.

Zasoby Legimi liczą prawie 16 tysięcy tytułów, głównie z zakresu literatury pięknej, które pochodzą z różnych wydawnictw m.in. Czarna Owca, Czarne, Prószyński, Publicat, Fabryka Snów, Sonia Draga, Świat Książki, WAB, Zysk i S-ka i wiele innych. Znajdujące się tam książki można czytać, po pobraniu bezpłatnych aplikacji na smartfonach, tabletach, komputerach stacjonarnych oraz e-czytnikach. W tym celu czytelnik biblioteki musi pobrać w Czytelni dla Dorosłych specjalny kod, który zapewni dostęp do oferty Legimi przez okres 30 dni, a po upływie tego czasu należy odebrać kolejny kod.

Jednocześnie Biblioteka przypomina, że nadal aktualny jest dostęp do działającej w Bibliotece od kilku lat czytelni internetowej IBUK Libra, która zawiera bogaty wybór literatury naukowej i popularnonaukowej.

Szczegółowe informacje o zasadach korzystania z zasobów ebooków oraz kody dostępu do systemów można uzyskać w Czytelni dla Dorosłych. Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników literatury pięknej lubiących ją poznawać dzięki nowoczesnym nośnikom.