Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-16 12:12:42 przez system

Odtańczona majówka dla Jana Pawła II

W niedzielę 15 maja parafialny komitet organizacyjny oraz wolontariusze ŚDM przy parafii św. Jana zorganizowali przy kaplicy na Murowiance nabożeństwo majowe, połączoną z akcją „Cała Polska Tańczy dla Jana Pawła II”.

Podczas dotychczasowych pięciu edycji wydarzenia mnóstwo ludzi spotykało się na placach i ulicach kilkudziesięciu polskich miast, aby wspólnie - tańcem i muzyką - uczcić pamięć o Janie Pawle II, któremu bliska była idea spotkań młodych Lednica 2000, dlatego data fishmobowej akcji jest zawsze zbliżona do rocznicy jego urodzin - 18 maja.

W ten sposób biorący w nim udział młodzi ludzie chcą jeszcze szczególnie zaprosić mieszkańców i przechodniów do udziału w jubileuszowym, XX Spotkaniu Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 4 czerwca. W tym roku fishmob ma też przygotować do entuzjastycznego przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Młodzież z parafii św. Jana, zachęcana do tego m. in. przez ks. Rafała Jagodę – kościelnego koordynatora przygotowań do ŚDM na terenie dekanatu Bochnia-Wschód - zatańczyła najpierw do oficjalnego hymnu ŚDM "Błogosławieni Miłosierni", a później do pieśni lednickich. Na końcu nie zabrakło frajdy dla najmłodszych przez współne odtańczenie "kaczuszek".

Na stoliku obok tańczących można było wypełnić deklarację zakwaterowania oraz uzyskać informacje dotyczące ŚDM, a dla wszystkich obserwatorów fishmoba znalazły się pyszne słodkości.