Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-01-17 22:04:52 przez system

Piekarczyk charytatywnie dla „Auxilium”

We wtorek 17 stycznia w Zespole Szkół nr 3 w Bochni odbyła się XIII edycja imprezy charytatywnej „Bawiąc się pomagasz”. Celem tegorocznej edycji było zebranie funduszy dla chorych dzieci, podopiecznych bocheńskiej „Fundacji Auxilium”. Podczas uroczystości gościnnie wystąpił Marek Piekarczyk, wokalista kultowego zespołu TSA.

W imprezie w bocheńskim „Ekonomiku” udział wzięło kilkaset osób, które mogły zakupić specjalną „cegiełkę”, której koszt wynosił 10 zł i został przeznaczony na podopiecznych bocheńskiej fundacji. Łącznie na rzecz podopiecznych Fundacji Auxilium zebrano 2840,54 zł.

Było bardzo ciekawie. Został przeprowadzony międzyszkolny konkurs muzyczny „Szansa na sukces”, gdzie młodzi muzycy zmierzyli się z repertuarem Marka Piekarczyka. Został również przeprowadzony wywiad z artystą, a na zakończenie jego koncert.

Impreza była objęta jest patronatem honorowym starosty bocheńskiego i była adresowana do uczniów i nauczycieli bocheńskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy integrują się w działaniu na rzecz potrzebujących w środowisku lokalnym i przy tej okazji wspólnie dobrze się bawią.

Fundacja Auxilium składa bardzo serdeczne podziękowania organizatorom, uczniom, darczyńcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu całego koncertu. - Dziękujemy z całego serca wszystkim za dobrą energię i wsparcie naszych podopiecznych - mówi Magdalena Dyga z Fundacji Auxilium.