Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-13 12:35:32 przez system

Pierwsze Święto Gminy Bochnia już za nami

Ostatni dzień pięknej pogody sprzyjał najwyraźniej organizatorom Pierwszego Święta Gminy Bochnia, które odbyło się wczoraj w Słomce. Święta pomyślanego jako promocja gminy, a zarazem okazja do integracji mieszkańców i wspaniałej, rodzinnej zabawy.

Spośród licznych atrakcji najwięcej uwagi przyciągnął oczywiście Turniej Sołectw. Z 31 wiosek w Gminie Bochnia wystartowały 24 drużyny. Zawodnicy mieli do pokonania takie konkurencje jak sadzenie ziemniaków (do miseczek) i ich zbieranie, toczenie pustej beczki, zwijanie sznurka na kij od szczotki za pomocą rąk, przyciąganie butelki na sznurku i skoki w workach. Wszystko oczywiście – na czas!

Walka była zacięta! Ostatecznie, po kontrowersyjnej dyskwalifikacji drużyn z Cerekwi i Nieszkowic Małych, pierwsze miejsc zdobyli zawodnicy z Brzeźnicy przed Bessowem i Łapczycą. Zwycięzcy otrzymali 3 tys. zł, zdobywcy drugiego miejsca – 2 tys., a trzeciego – 1 tys. Fundatorem nagród była Gmina Bochnia.

Podczas gminnego Święta zapewniono też rozrywkę dla ducha: grała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie oraz - orkiestra dęta z Frazzano na Sycylii. Gwoździem programu był niewątpliwie występ „dziennikarskiego” zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”. Bezpośrednio przed ich koncertem publiczność miała okazję zobaczyć pokaz paralotni.