Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-21 15:14:25 przez system

Piknik Rodzinny Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Ponad 300 osób wzięło udział w 9. Pikniku Rodzinnym, który odbył się w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Wśród uczestników byli wychowankowie, rodzice i nauczyciele Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej.

Radość, zabawa, prezentacja uzdolnień plastycznych i muzycznych oraz wzajemna integracja - tak w kilku słowach można podsumować tradycyjny już piknik, który od dziewięciu lat odbywa się w Borku.

To tu spotykają się uczniowie, rodzicie i nauczyciele, żeby w atmosferze wspólnej zabawy spędzić czas. Przyjeżdżają też absolwenci szkoły, co dla nas jest bardzo miłe - mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Ośrodka.

Zawsze są konkursy i programy artystyczne. Tym razem plastyczno-muzyczną prezentacje czterech pór roku przygotowali najmłodsi uczniowie Ośrodka. Ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zrewanżowali się koncertem piosenek oraz pokazem baletowym.

Najwięcej emocji dostarczył jednak konkurs plastyczny pn. "W świecie wartości". I choć temat wcale nie był łatwy, to uczestnicy poradzili sobie z nim doskonale, co podkreślał wicestarosta Józef Mroczek, który przewodniczył obradom komisji konkursowej.

To są piękne prace, mogę tylko pogratulować wyobraźni i zdolności plastycznych - powiedział podczas wręczenia dyplomów. W przeprowadzeniu konkursu pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni.

Organizatorem Pikniku był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Kropla Dobroci".