Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-07-10 19:01:08 przez system

Piknik Rodziny Kolpingana Uzborni

Niedzielne popołudnie 2 lipca br. przyciągnęło do Parku Rodzinnego Uzbornia wielu mieszkańców Bochni i okolic, a to za sprawą bocheńskich organizacji pozarządowych, które zorganizowały piknik rodzinny pn. „RODZINNA NIEDZIELA z NGO 2017”.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”, a współorganizatorami Miejski Dom Kultury, Wydział Promocji i Rozwoju Miasta oraz bocheńskie organizacje pozarządowe.

Organizatorzy zadbali o bogaty program pikniku, wśród licznych jego atrakcji nie zabrakło zawodów sportowych, koncertów, występów artystycznych, warsztatów plastycznych, modelarskich, konkursów literackich, historycznych i tematycznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Starsze dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w grze terenowej „Mała Turystyka” prowadzonej przez PTTK. Natomiast najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję uczestniczyć w Akademii Bezpieczeństwa Wojtusia Strażaka. Dla amatorów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu przygotowano zabawy i zawody sportowe prowadzone przez TKKF Ognisko „Promień” oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Każdy zainteresowany profilaktyką zdrowia miał okazję wykonać sobie badanie ciśnienia krwi, pomiar poziomu cukru oraz skorzystać z konsultacji lekarza i logopedy oraz porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Członkowie „Klubu Zdrowia” tradycyjnie serwowali swoje zdrowe i smaczne potrawy z warzyw, natomiast „Dolina Raby” zachęcała do udziału w warsztatach parzenia kawy.

Dla miłośników książek, przygotowano propozycje wspólnego czytania, konkursów literackich i plastycznych oraz wspólnej zabawy w ramach „zielonej czytelni” animowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni. Natomiast Stowarzyszenie „Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej” zorganizowało konkurs z zakresu historii Bochni z pięknymi książkowymi nagrodami.

Na deskach amfiteatru można było podziwiać występy artystyczne, zarówno seniorów jak i młodzieży. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy - zespół seniorów "Kolpinga" z Bochni i Nowego Bieżanowa, chór „Złota Jesień” oraz uczniowie bocheńskiej Szkoły Muzycznej. Młodej widowni szczególnie spodobała się sztuka wystawiana przez ich kolegów z „Ochronki” pt. „Smok ze Smoczej Jamy”.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty „zakręcanie balonów”, warsztaty plastyczne, oraz warsztaty rysunkowe a także malowanie dziecięcych twarzy. Chętni mogli również zagrać w szachy wziąć udział w konkursach, quizach.

W organizację festynu zaangażowali się również przedstawiciele Kopalni Soli w Bochni. Dzięki ich życzliwości dzieci poznawały historie kopalni. Mogły też samodzielnie wykonać czapkę górnika.

Na zakończenie pikniku ze swoim recitalem wystąpił Marcin Korbut.

Tegoroczna, czwarta już edycja pikniku udała się wspaniale, również pogoda postanowiła sprzyjać wspólnej zabawie, a wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Wielu uczestników pikniku opuszczało Uzbornię z nagrodami lub drobnymi upominkami.

Piknik pn. „Rodzinna Niedziela z NGO 2017” współfinansowany był ze środków Gminy Miasta Bochnia w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych w dziedzinie kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.