Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-03-16 14:34:33 przez system

"Polska zobacz więcej"- Kopalnia za pół ceny

Kopalnia Soli Bochnia po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Druga edycja akcji organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną i odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

Założeniem akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 31 marca – 2 kwietnia na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl.

W ramach tego wydarzenia Kopalnia udostępnia w promocyjnej cenie (obejmującej rabat 50%) zjazd na trasę przyrodniczą z przeprawą łodzią (trasa o podniesionym stopniu trudności).

Trasa przyrodnicza prowadzona wzdłuż „surowych” wnętrz bocheńskiej kopalni pozwala dobrze poznać historię geologiczną złoża bocheńskiego.

Turyści będą mogli zobaczyć skały i minerały budujące złoże: sole północne, środkowe, południowe, gipsy i anhydryty, w tym znane na świecie bocheńskie trzewiowce - charakterystycznie zafałdowane anhydryty, a także wkładkę tufitową (pył wulkaniczny) będącą śladem po dawnej działalności wulkanicznej w regionie. Podczas wycieczki będzie można zaobserwować jak działalność człowieka wpłynęła na powstanie unikatowego środowiska panującego w solnych wyrobiskach, charakteryzującego się skupiskami solnych nacieków, wykwitów, kalafiorów, a także jak doszło do powstania halitu fluorescencyjnego, jaka jest idea fluorescencji i dlaczego jest to zjawisko bardzo rzadkie. Pozwoli to uświadomić jak wszystkie procesy geologiczne, które uformowały przed milionami lat złoże solne, a także współczesne zjawiska, czytelne obecnie w wyrobiskach górniczych, stworzyły naturalne piękno wnętrza kopalni.

Zobacz trasę przyrodniczą w ramach akcji "Polska zobacz więcej"- weekend za pół ceny:
1 kwietnia 2017 godz. 9.00, 16.30
2 kwietnia 2017 godz. 9.00, 12.00, 16.30

Cennik zwiedzania trasy przyrodniczej w ramach akcji "Polska zobacz więcej"- weekend za pół ceny

Turyści indywidualni
bilet normalny 20 zł
bilet ulgowy 17,50 zł

Grupy zorganizowane (min. 15 osób)
bilet normalny 17,50 zł
bilet ulgowy 15 zł