Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-23 01:11:38 przez system

Poświęć pokarmy w Kopalni-pomóż dzieciom

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. zaprasza w Wielką Sobotę 31 marca, na uroczyste święcenie pokarmów wielkanocnych do podziemnej kaplicy Św. Kingi, 212 m pod ziemią.

Tradycyjnie w tym dniu do bocheńskiej kopalni zjadą górnicy, goście spędzający Święta Wielkanocne w Bochni oraz mieszkańcy miasta, dla których taki pobyt to urozmaicenie w tradycyjnych obrzędach Świąt Wielkanocnych. Choć sam charakter święcenia jest taki sam, to atmosfera kopalni jest niepowtarzalna. Podziemna kaplica z soli stwarza szczególny nastrój. W tym roku uroczyste święcenie pokarmów w kaplicy św. Kingi odbywać się będzie od godz. 10:00 do godz.11:00.

Uczestnictwo w tej uroczystości ma także wymiar charytatywny, każdy zakupiony bilet to 10,00 zł przeznaczonych na szczytny cel. W tym roku dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na wsparcie działalności Domu Dziecka w Bochni. Bilety można nabyć w Biurze Obsługi Turystycznej Kopalni, ul. Campi 15, od środy 14.03.2018 r. Ilość biletów jest ograniczona. Do dyspozycji gości będzie bezpłatny parking.