Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-07-21 13:58:01 przez system

Powiat Bocheński w informatorze EDD 2016

Już 3 i 4 września odbędzie się Weekend z Zabytkami 2016. Jest to przedsięwzięcie poświęcone promocji zabytków, instytucji kultury, pięknych, ciekawych i na co dzień niedostępnych miejsc . W tym roku już po raz trzeci wydarzenie zostało zaproszone do współpracy przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i włączone zostało do projektu Europejskich Dni Dziedzictwa.

Przez dwa lata wszystkie udostępnione obiekty i inne atrakcje znajdujące się na terenie powiatu bocheńskiego, umieszczane były w kalendarium na stronie www.edd.nid.pl .W tym roku po raz pierwszy szeroka informacja o weekendzie znalazła się również w wydanym właśnie Informatorze EDD 2016. Już z początkiem sierpnia wydrukowany informator dostępny będzie we wszystkich miejscowościach, które znalazły się w publikacji - w tym też w Powiecie Bocheńskim czy w punktach Informacji Turystycznej. Obecnie na stronie internetowej www.edd.nid.pl dostępna jest już wersja elektroniczna.

Warto zaznaczyć, że powiat bocheński promowany jest już na pierwszej stronie publikacji, gdyż na okładce zobaczymy zdjęcie Kaplicy św. Kingi bocheńskiej Kopalni Soli autorstwa Adama Brzozy.

W publikacji znajdziemy zdjęcia i informacje o Kopalni Soli w Bochni, Bazylice Św. Mikołaja, Kościółku św. Leonarda w Lipnicy, Muzeum Motyli czy Zamku w Wiśniczu.