Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-04-29 21:38:22 przez system

Pożegnanie absolwentów Plastyka

W piątek 24 kwietnia w świetlicy internatu odbyło się pożegnanie uczniów klas IV Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Elżbieta Kucybała, która w swojej przemowie podkreśliła wyjątkowość i bogactwo doświadczeń, które absolwenci wnieśli do życia szkoły. Następnie wraz z wychowawcami wręczyła uczniom dyplomy z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce, wysokie osiągnięcia artystyczne z rysunku i malarstwa lub specjalizacji oraz za sukcesy sportowe.

Słowa pożegnania skierowała też do czwartoklasistów przewodnicząca samorządu uczniowskiego Sylwia Kalemba, dziękując szczególnie za zaangażowanie w życie szkoły byłemu przewodniczącemu samorządu, Karolowi Lisowi oraz uczniom, którzy przez cztery lata godnie reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym. Dyplomanci obdarowani zostali kompletami długopisów dla przysłowiowego "złamania pióra" na maturze.

W części oficjalnej nie zabrakło również podsumowania ze strony maturzystów. Tomasz Sadko w imieniu absolwentów podziękował dyrekcji i nauczycielom za mile spędzony czas nauki w szkole, rodzinną atmosferę, za którą będą tęsknić oraz za trud włożony w przygotowanie ich do matury i egzaminu dyplomowego. Na zakończenie powiedział, że jest to dla nich moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zabrzmi pierwszy dzwonek, ich już tutaj nie będzie.

Po chwilach pełnych emocji i wzruszeń nadszedł czas na odrobinę relaksu i zadumy. W krótkim programie Pomiędzy Niebem a Piekłem, czyli cztery lata w Wiśnickim Plastyku, przygotowanym przez uczniów klas I. pod kierunkiem wychowawców, Ewy Doniec i Anety Kubas-Ćwierz, przywołane zostały najważniejsze wydarzenia z życia ucznia szkoły. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści wręczyli 28 absolwentom samodzielnie wykonane medale ceramiczne oraz pędzle z indywidualną dekoracją dla każdego z nich.

Podsumowaniem uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie tegorocznych maturzystów i nauczycieli przed budynkiem szkoły.
Prace dyplomowe absolwentów ze specjalizacji: ceramika, renowacja elementów architektury i tkanina artystyczna będzie można oglądać na wystawie końcoworocznej, 25 maja w Nowym Wiśniczu. Dyplomy 8 absolwentów zostaną pokazane na biennale Dyplom 2015 Rzeszów w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie ul. Dąbrowskiego, w dniach 20 maja – 15 czerwca.

Barbara Trylińska
Aneta Kubas-Ćwierz