Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-05-04 22:14:23 przez Czas2012

Prace Jacka Jasiniaka w galerii Biała

Od 8 maja w Galerii Sztuki Biała przy ul. Białej 16 w Bochni będzie można podziwiać prace Jacka Jasiniaka, krakowskiego artysty, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Proste rzeczy mogą zaskakiwać- kolorem, techniką, formatem...czym jeszcze? Pytają w zaproszeniu organizatorzy wystawy. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę - 8.05.2021 i potrwa od 13.00 do 20.00. Prace tego artysty będzie można podziwiać do końca czerwca.

Jacek Jasiniak o swojej sztuce:
Ulubionymi technikami są dla mnie rysunek odręczny, malarstwo olejne oraz akrylowe, łączenie różnych technik, „wychodzenie poza płaszczyznę” w malarstwie, eksperymentowanie z różnymi materiałami, ekspresja. Sięgam po technikę kolażu.

Inspirują mnie twórcy odważni w okazywaniu przeżyć i emocji, trudnych uczuć i relacji, którzy w niekonwencjonalny sposób odbierają świat. Fascynuje mnie surrealizm z Salvadore Dali na czele, Zbigniew Beksiński oraz twórczość Hieronima Boscha, oraz ekspresjoniści abstrakcyjni: Jackson Pollock, Mark Rothko, Gerhard Richter, Paul Klee i Juan Miro, Christian Hetzel, Hans Hofmman, Fabienne Verdier, Robert Motherwell.

W malarstwie interesuje mnie zagadnienie koloru, przestrzeni, gestu i ruchu. Sztuka jest dla mnie kanałem uwalniania emocji. Liczy się w niej bezpośredność, autentyczność, naturalność i instynktowność, granicząca z podświadomym automatyzmem, którą widzimy w ekspresjonizmie abstrakcyjnym. Niestrudzenie szukam powiązania pomiędzy światem wyobraźni a otaczającą mnie rzeczywistością.