Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-06-08 19:34:37 przez eb

Prezentacja Jana Flaszy

„Bochnia jak malowanie… - miasto na obrazach” to tytuł prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Jana Flaszę, którą – opatrzoną komentarzem autora, będzie można obejrzeć już w ten czwartek 9 czerwca 2022 roku o godz. 19 w dużej sali kina Regis.

Na wirtualną wędrówkę po artystycznych widokach miasta, poprzez obrazy znajdujące się w zbiorach Muzeum im. Stanisława Fischera zabiorą m.in.: Ludwik Stasiak, Marcin Samlicki, Bogusław Serwin, Tadeusz Stasiak, Franciszek Mollo, Mieczysław Serwin-Oracki, Kazimierz Gulik, Stanisław Fischer, Walerian Kasprzyk, Ludwik Goslar, Ryszard Gruber, Mirosław Orzechowski i inni.

Zobaczymy nasze miasto oczyma artystów, którzy zabiorą nas do miejsc uznanych przez nich za warte uwiecznienia, które darzyli szczególnym sentymentem, lub uznawali za ważne dla lokalnego dziedzictwa kulturowego i tożsamości. Obrazy opatrzone zostaną komentarzem Jana Flaszy – erudyty, znakomitego znawcy dorobku malarzy bocheńskich i samego miasta, autora książki „Bochnia. Przewodnik po mieście” która doczekała się trzech wydań.