Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-12-14 03:28:30 przez system

Promocja z perypetiami

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza do sali klubu Biblioteki ul. Mickiewicza 5 na spotkanie autorskie z Zofią Wiśniewską, połączone z promocją jej najnowszej książki ?Na papieskim szlaku?, we wtorek 16 grudnia o godz. 18.

Z miesięcznym opóźnieniem, bo promocję tej książki planowano 14 X z okazji Dni Papieskich, ukazała się nowa książka znanej, lokalnej pisarki Zofii Wiśniewskiej pt. "Na papieskim szlaku". Autorka, wykorzystując nagrane na dyktafon wspomnienia p. Marii Trzaskowej z Niegowici oraz rozmowy z ludźmi, którzy znali wikarego Karola Wojtyłę, ciepło i serdecznie opisała początek drogi kapłańskiej pierwszego z rodu Słowian papieża Jana Pawła II. Książka została ciekawie zakomponowana: w pierwszej części znajdujemy mało znane wydarzenia i anegdoty z życia Wikarego z Niegowici oraz prezentacje szlaku papieskiego z Niegowici do Łapanowa, zaś w drugiej części wybrane baśnie różnych narodów z przesłaniem zgodnym z naukami Jana Pawła II.
"Myślę, że ta część — mówi Anna Stolarczyk, która zawsze z ogromną radością popularyzuję twórczość Z. Wiśniewskiej — nadała tej książce niezwykłości i oryginalności, wprowadzając w krąg wieloletnich zainteresowań bocheńskiej baśniopisarki." Nowe bochnianum, bo przecież Niegowić, należała kiedyś do ziemi bocheńskiej, to piękny książkowy upominek dla każdego. Wydawnictwo można nabyć wcześniej w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Z. Wiśniewska "Na papieskim szlaku", zdjęcia: Sławomir Wiśniewski, skład i druk: Mała Poligrafia OO. Redemptorystów w Tuchowie, 2008 r.