Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-11-12 20:55:26 przez system

Przedszkolaki też biły rekord

W odpowiedzi na wezwanie minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej w „Bicie Rekordu dla Niepodległej” włączyli się również najmłodsi bochnianie – przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr.2 w Bochni.

9 listopada o godz. 11.11 cała społeczność przedszkola przy akompaniamencie zaproszonej kapeli ludowej z Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie” zaśpiewała 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Maluchy od dłuższego czasu na zajęciach uczyły się kolejnych zwrotek Hymnu Polski oraz przygotowywały z paniami Śpiewniczek pieśni patriotycznych.

To właśnie te znane i lubiane pieśni: „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ułani, ułani malowane dzieci”, „Kadrówka” rozbrzmiewały w całym budynku przedszkola śpiewane przez najmłodszych Polaków.

Na zakończenie tego pięknego spotkania siedlecka kapela wykonała kilka swoich utworów. „Występ jej był dla dzieciaków nietypową lekcją tradycji regionalnej – zaznacza p. dyrektor Bernadetta Noskowicz - Czajka- Przedszkolaki poznawały elementy stroju ludowego naszego regionu, uczyły się wybranych pieśni i tańców ludowych. Dodatkowym atutem występu była sfera instrumentalna. Dzieci mogły bowiem zobaczyć i posłuchać na żywo ludowych instrumentów"

Joanna Góral