Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-04-16 15:11:55 przez system

Przegląd teatralny w gminie Bochnia

Już po raz dziewiętnasty organizowany jest Przegląd Teatralny, który ma formę konkursu a adresowany jest do amatorskich zespołów i grup teatralnych, działających przy placówkach Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Przegląd odbędzie się w sobotę 18 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Łapczycy. Początek prezentacji grup o godzinie 11.00.

Organizatorzy zapraszają do udziału w charakterze publiczności wszystkich, ale szczególnie rodziny z małymi dziećmi oraz młodzież, bowiem większość przedstawień skierowana jest do tej widowni.

Kolejność wystąpień:

„Baśniowy ambaras” - W baśniowym kraju zamieszanie - Baba Jaga zburzyła domek z piernika i otworzyła w jego miejscu pensjonat, krasnoludki i Śnieżka opuszczają las i przenoszą się do bloku. Zapłakana Małgosia i Jaś potrzebują pomocy, a Wielki Baj właśnie miał wyjechać na upragniony urlop. A wszystko przez to, że dzieci nie czytają już bajek... Czy uda się uratować baśniową krainę? - tego dowiecie się po oglądnięciu przedstawienia "Baśniowy ambaras" (świetlica w Łapczycy)

„Kozucha kłamczucha” - Bajka "Kozucha Kłamczucha" to zabawna i pouczająca opowieść o pewnej niesfornej kózce, której skłonność do kłamstwa omal nie doprowadziła jej do zguby. Zarozumiałą kózkę gospodyni kupiła na jarmarku. Zajmowała się nią sierotka Zazulka, przyjęta do pomocy w gospodarstwie. Dbała o kozę najlepiej jak mogła, jednak niewdzięczne zwierzę nakłamało gospodyni skarżąc się na biedną dziewczynę. Czy dostanie nauczkę..? - opowie młodsza grupa dzieci ze świetlicy w Cikowicach dzieci od 5 do 12 lat (świetlica w Cikowicach)

„Książe szuka żony” - Król bardzo chce ,aby ich syn się ożenił i zastąpił go na tronie. Królewicz szukając kandydatki na żonę, wędruje po świecie, organizuje casting, a w rezultacie znajduje ją blisko domu (świetlica w Buczynie)

„Jako w niebie tak i na ziemi” - Akcja rozgrywa się częściowo w niebie, gdzie bohaterowie - anioły, pełnią rożne funkcje i zajmują się różnymi profesjami. Na przykładzie wzajemnych relacji tego jak zachowują się w pracy na rożnych stanowiskach ukazane są paraboliczne ziemskie układy. W zabawny i groteskowy sposób jest przedstawiona żądza władzy, rywalizacja, zazdrość i głupota (świetlica w Słomce)

„W sieci” - Sztuka przybliży krótką historię dziewczyn, które chciały zostać gwiazdami You Tube oraz wizytę uczniów na oddziale wirtualnych uzależnień, charakteryzujących się m.in. bezustannym przymusem “bycia w sieci” osoby uzależnionej, zaniedbywaniu codziennych obowiązków, utracie kontroli nad czasem i sposobem użytkowania komputera. Sztuka pozwoli dostrzec objawy uzależnienia internetowego (świetlica w Cikowicach)

„Kandydatki na żonę” - Humorystyczna scena wyboru żony spośród trzech kandydatek (świetlica w Siedlcu).