Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-20 16:31:34 przez system

„Radość i entuzjazm wiary na bocheńskim rynku”

W niedzielny wieczór 18 października bocheński rynek zgromadził kilkuset osób na I edycji Bocheńskiego Wieczoru Uwielbienia „Wierzę” zorganizowanego przez Parafię św. Mikołaja w Bochni oraz TV Trwam. Wydarzenie to dało możliwość promocji Światowych Dni Młodzieży wśród zgromadzonych na rynku mieszkańców miasta.

Uwielbienie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy prowadzonej przez ks. Rafała Jagodę, dekanalnego koordynatora przygotowań do ŚDM .Następnie scena została opanowana przez rapującego księdza Jakuba Bartczaka a także bocheński zespół Nazaret.

Podczas uwielbienia znalazł się również czas na zachęcenie zgromadzonych do czynnego zaangażowania się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wolontariusze ŚDM Bochnia mówili o tym, jak ważne jest znalezienie jak największej ilości miejsc noclegowych dla Pielgrzymów, którzy będą zakwaterowani w Bochni podczas II tygodnia ŚDM w lipcu 2016 r.. Zwrócili oni również uwagę na fakt, że ciągle potrzebni są nowi Wolontariusze, którzy pomogą w organizacji wydarzeń, które w samej Bochni mają zgromadzić tysiące Młodych ludzi z całego świata. Zgromadzeni na rynku chętnie odpowiedzieli na ten apel. Do wolontariatu zgłosiło się kilkanaście młodych osób. Baza noclegowa również została poszerzona o nowe miejsca.

Gwiazdą I Bocheńskiego Wieczoru Uwielbienia był zespół Maleo Reggae Rockers. Dariusz Malejonek.

Bocheński Wieczór Uwielbienia był przedsmakiem tego, co czeka nas już za rok podczas Festiwalu Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Cały koncert zobaczyć będzie można 31 października o 22.00 na antenie TV Trwam.

Film z koncertu można zobaczyć TUTAJ