Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-09 11:45:15 przez system

Robią coś dobrego

W środę 10 czerwca Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza najmłodszych czytelników na spotkanie z Baśniową Kapelą, którą usłyszymy w programie ?Zróbmy coś dobrego? w sali klubu Biblioteki o godz. 17.00.

Spotkanie zrealizowane będzie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku Biblioteka pozyskała w ramach programów w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, priorytetu "Promocja literatury i piśmiennictwa kulturalnego" grant na realizację projektu "Nie tylko słuchamy… Rozwój czytelnictwa wśród osób niewidomych i słabowidzących". Skierowany on jest do dorosłych, dzieci i młodzieży, ich rodzin, przyjaciół i wolontariuszy.
Ma na celu ułatwienie tej grupie ludzi dostępu do edukacji i literatury. Biblioteka z osobami niewidomymi i niedowidzącymi pracuje od ponad 13 lat, by wyjść naprzeciw ich zapotrzebowaniom gromadzi "książki mówione", nagrane na kasetach magnetofonowych, a obecnie na płytach CD i nagrania w formacie MP3 czyli audiobooki. Dodatkowo udostępnia książki w wersji elektronicznej zgrywając je na karty compact flesh, które odtwarzane są poprzez tzw. czytaka.
W ramach projektu "Nie tylko słuchamy…" Biblioteka powiększy zbiory audiobooków o nowe tytuły oraz zorganizuje cykl czterech spotkań z twórcami kultury dla dzieci i dorosłych.
Pierwszym realizowanym w ramach projektu jest spotkanie dla najmłodszych z Baśniową Kapelą, którą tworzą artyści - Dorota i Adam Szafraniec z Jerzmanowic. Program oparty na autorskich tekstach opowiadań i piosenkach będzie zatytułowany "Zróbmy coś dobrego". Mamy nadzieję, że artyści zachęcą dzieci zgromadzone na sali do wspólnej zabawy i śpiewania. Podczas występu dzieci poznają książkę pt. "Przymruż oczy a zobaczysz ..." autorstwa Adama Szafrańca i będą przeżywały przygody wraz jej bohaterami: Emilką i Arkiem.
Spotkanie to będzie również prezentem dla dzieci niepełnosprawnych z okazji czerwcowego Dnia Dziecka.