Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-05-17 23:01:23 przez system

Roztańczona Murowianka w hołdzie JP II

16 i 17 maja w całej Polsce odbyła się 4 edycja fishmoba „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”. Ta uliczna akcja ma na celu uczczenie przypadających 18 maja urodzin Jana Pawła II. W tym roku w tak nietypowy sposób o urodzinach papieża-Polaka przypomniano również w Bochni.

W niedzielę 17 maja, po wieczornym nabożeństwie majowym, około 50 młodych ludzi radosnym tańcem przypomniało o tak bliskiej sercu każdego Polaka postaci. Radosny nastrój udzielił się również księżom z parafii św. Jana Nepomucena i św. Mikołaja, którzy podrygiwali na nrówni z innymi tancerzami. Performance wzbudził zainteresowanie wielu okolicznych mieszkańców, którzy w dużej liczbie przyszli przyglądać się pląsom.

Fismob był jednocześnie zaproszeniem na Światowe Dni Młodzieży 2016. Jak zapowiedział ks. Rafał Jagoda już 20 czerwca do Bochni przyjedzie kilka tysięcy młodych ludzi z całej diecezji, na drugi w diecezji „Synaj”. Nazwę tę noszą diecezjalne spotkania młodych, będące przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Bocheński „Synaj” rozpocznie się na Uzborni:
13:00 - rozpoczęcie – Park Rodzinny Uzbornia
13:30 - przejście ulicami Bochni
14:30 - rynek: warsztaty kultur, katecheza, zabawy
17:00 - Oratorium w Bazylice
17:30 - Msza Święta
19:30 - Uwielbienie na rynku: koncert ewangelizacyjny zespołu „Deus Meus”