Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-08-30 20:21:16 przez system

Rzezawa pożegnała lato

27 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji na boisku sportowym w Rzezawie nie zabrakło sportowych emocji oraz zabawy przy brzmieniu koncertowej muzyki, gdyż tego dnia odbyła się impreza plenerowa „Pożegnanie Lata w Gminie Rzezawa”.

Spotkanie to od godziny 13.00 rozpoczęły zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięły wszystkie jednostki z gminy Rzezawa. Uczestnicy wykonali swoje zadania z wielką precyzją i w błyskawicznym tempie. Największą dbałością i szybkością w wykonywaniu ćwiczeń wykazali się strażacy z Łazów, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się jednostka z Rzezawy, a brązowe odznaczenie przypadło OSP z Ostrowa Królewskiego.

Wszystkim uczestnikom należą się gorące podziękowania za dostarczenie zgromadzonej publiczności niezapomnianych emocji sportowych.

Kolejną dawkę wrażeń zapewnili wszystkim quadowcy grupy AR Moto Service z Rzezawy, którzy od godziny 16.00 dali popis swoich umiejętności. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem czuwał Adam Pietrzak, a gościem specjalnym wyczynowej jazdy quadów był mistrz Polski Enduro 2015, Paweł Samek.

Od godziny 19.00 rozpoczął się muzyczny blok wieczoru. W zastępstwie za Adriannę Dijuk, która w skutek choroby nie mogła wystąpić, zagrała grupa After Day. Rockowe granie opanowało scenę, a pięciu charyzmatycznych muzyków w mgnieniu oka zyskało pozytywny odbiór publiczności.

Gwiazdą wieczoru był znany i lubiany muzyk Mateusz Mijal. Na letniej scenie zabrzmiały między innymi takie utwory jak: „Winny” oraz „Niech się ludzie śmieją”. Zarówno ekspresyjna gra, jak i ogólna radość spowodowała, że koncert przyjął naprawdę niepowtarzalny, pozytywny wymiar. Bogaty oraz urozmaicony repertuar sprawił, że każdy odbiorca znalazł coś dla siebie, co w rezultacie przełożyło się na doskonałą letnią zabawę w prawdziwie wakacyjnym klimacie.

Szaleństwo trwało do białego rana w rytm hitów serwowanych przez DJ’a z grupą Team Brzesko.

Podczas pikniku odbyła się zbiórka na rzecz ciężko chorej Sary Nizioł z Bochni. W Rzezawie nie zabrakło ludzi dobrych serc, ponieważ do puszek trafiło 2,1 tys. zł. Znaczną część funduszy udało się zebrać dzięki uprzejmości grupy AR Moto Service, która zorganizowała przejazdy dla dzieci. Dochód w całości został przekazany na rzecz Sary.