Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-02-26 03:31:06 przez system

SANDSTONE w MDK - nowy instruktor zagra koncert

Jedną z ostatnich propozycji tegorocznych ferii w MDK będzie koncert zespołu SANDSTONE z nowym instruktorem nauki gry na gitarze Jarkiem Niecikowskim. Koncert ten to podróż po różnych gatunkach muzycznych opatrzona słowem prowadzącego. Rozpoczęcie, czwartek, 26 lutego, godz. 18.00, Duża Sala Kina Regis. Wstęp wolny.

Po koncercie zaplanowano spotkanie z zespołami muzycznymi próbujących swych sił przy Miejskim Domu Kultury. Ponadto na koncert i zaraz po nim zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby się zapisać na indywidualne zajęcia z nauki gry na gitarze. Będzie to można zrobić osobiście u Jarka Niecikowskiego a także później, czyli od poniedziałku do piątku w sekretariacie MDK. Tel. 014 611 69 35.

JAREK NIECIKOWSKI — gitarzysta grającego progresywny rock zespołu Sandstone. Wraz z tym zespołem nagrał doskonale przyjętą przez krytykę płytę Looking for myself wydaną przez znaną amerykańską wytwórnię Prog Rock Records. Muzycznie wraz z zespołem Sandstone porusza się po tematach bliskich twórczości Dream Theater, Toto czy znanego doskonale bocheńskiej publiczności zespołu Riverside.

Styl gitarowy to początkowo wpływy zarówno bluesowych jak i hard rockowych gitarzystów, natomiast dziś, to już inspiracje w osobach Michaela Landaua, Stevea Lukathera (Toto), Stevea Morse`a (Deep Purple) i innych. Aktualnie pracuje wraz z zespołem nad nowym singlem, który ukaże się wiosną tego roku. Jego gra to fuzja większości gatunków muzycznych a co za tym idzie większości technik gitarowych, takich jak: staccato, legato, sweeping, taping, fingerpicking, gliss i inne.

Prowadzi sukcesywnie warsztaty muzyczne w oparciu o gitarę klasyczną, akustyczną oraz elektryczną z własnym zespołem dla wszystkich, od początkujących po zaawansowanych. Na swoim koncie posiada również liczne warsztaty gitarowe wraz z innymi "topowymi" muzykami, by choćby wspomnieć Marka Radulego (Budka Suflera).

SANDSTONE - skład zespołu:

Justyna Kustra — wokal
Arkadiusz Magner — perkusja
Jarek Niecikowski — gitary
Marcin Mathiak - gitara basowa
Jarosław Regulski - instrumenty klawiszowe