Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-09-22 08:52:19 przez system

Ścierański w Małej Czarnej

27 września w klubie Mała Czarna Bistro w Bochni wystąpi legenda polskiego jazzu, czarodziej gitary basowej - Krzysztof Ścierański.

Będzie to jedyny w swoim rodzaju koncert legendy polskiego jazzu, wirtuoza gitary basowej, od 1982 r. uznawanego przez "Jazz Forum" za najlepszego basistę w kraju.

Muzyka prezentowana przez tego niezwykłego wykonawcę jest żywa. Mimo ram związanych z formami utworów, ich wykonanie zależy od czasu i ludzi, przed którymi występuje. Jego koncerty mają niepowtarzalny charakter, składają się na nie tylko dźwięki, ale i odbiorcy. To kwintesencja współpracy artysty z odbiorcą, gdzie tu i teraz stają się środkiem wyrazu.

Ścierański jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Króluje tam, w swojej kategorii, chyba od zawsze. Jego solowe koncerty to dawka niesamowitej energii, ciepła, wrażliwości, właściwie poezji basowej. Dla każdego, kto choć raz był świadkiem jego występu, świat nigdy nie będzie już wyglądał jak przedtem.

Rozpoczęcie koncertu o godz. 20. Wstęp wolny.