Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-03 13:30:42 przez system

Spektakl "Jane Eyre" w kinie Regis

Kino Regis zaprasza entuzjastów teatru na projekcję przedstawienia "Jane Eyre" z National Theatre w Londynie.

Już prawie 170 lat historia biednej dziewczyny Jane Eyre, napisana przez Charlotte Brontë, pozostaje inspirującą i pionierską wypowiedzią na temat walki kobiety o wolność i spełnienie własnych marzeń i dążeń. Młode kobiety nadal identyfikują się z Jane – kobietą o dużej samoświadomości i poczuciu odrębności, sprzeciwiającej się narzuconym konwenansom, swojemu miejscu w świecie determinowanemu przez majątek, urodzenie i płeć.

Od dzieciństwa biedna sierota Jane Eyre (w tej roli Madeleine Worrall) z podniesionym czołem zmaga się z przeciwnościami losu, dyskryminacją ze względu na swoją biedę, niesprawiedliwością i zdradą, która zatruwa jej serce. Wszystko to prowadzi ją do podejmowania trudnych decyzji, które ostatecznie okażą się trafne i przyniosą jej spełnienie i wymarzoną miłość na jej własnych warunkach.

Ta teatralna adaptacja arcydzieła Brontë po raz pierwszy została wystawiona w 2015 roku przez teatr Bristol Old Vic, gdzie opowieść była rozdzielona na dwa wieczory. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizację na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru. Koprodukcja z Bristol Old Vic opracowana przez Zespół na podstawie powieści Charlotte Brontë „Dziwne losy Jane Eyre”.

Przedstawienie z polskimi napisami.
Czas trwania ok.: 210 minut

Jane Eyre
Charlotte Brontë / Sally Cookson
Obsada: Madeleine Worrall, Will Bower, Elly Condron, Craig Edwards i inni
6.10.2016, godz. 19.00
Kino Regis, duża sala
Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)