Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-05-15 11:49:37 przez system

Spotkania autorskie z Elizą Piotrowską

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Biblioteka Gminna w Żegocinie zapraszają na spotkania autorskie z Elizą Piotrowską, popularna autorką i ilustratorką książek dla dzieci, które odbędą się 18 maja 2009 r.: o godz. 9.00 w lokalu GBP w Żegocinie, a o godz. 11.30 w Filii nr 4 PiMBP w Bochni, ul. Brzeźnicka 19.

Są to kolejne spotkania z cyklu "Z tym pisarzem chcę się spotkać" realizowane w ramach projektu "Spełniamy marzenia — niecodzienne spotkania z literaturą dla dzieci", współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwo Powiatowe w Bochni.

Eliza Piotrowska urodzona w 1976 r. w Wyrzysku jest absolwentką wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.
Pracuje w Muzeum Narodowym w Poznaniu, tłumaczy z języka włoskiego, pisze i ilustruje książeki dla dzieci, współpracuje z Misiem i Świerszczykiem. Jest laureatką kilku nagród literackich: "Filipinki", Ogólnopolskiego Konkursu im. Agnieszki Bartol oraz telewizyjnego programu 5-10-15.

Napisała i zilustrowała:
- Alfabecik dla dzieci/Cyferki dla niewielkich,
- Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach,
- Ortografia, czyli heca, którą wszystkim się zaleca
- A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole!
- Jadę tramwajem i Poznań poznaję!
- Jest w Muzeum obraz taki...
- To miasto nazywa się Rzym
- Franek, Hela, Bobas i kon trojański. Interaktywna seria wielce kryminalna
- Wyliczanki bez trzymanki
- Ciocia Jadzia
- Bajka o czasie.

.