Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-02-02 10:50:32 przez system

"Stary człowiek i... może" w kinie Regis - odsłona III

Kino Regis zaprasza wszystkich seniorów (choć nie tylko) w środę 8 lutego (godz. 10.00) na trzecią edycję dedykowanego im przeglądu filmów krótkometrażowych.

Starość niejedno ma imię. Mając siedemdziesiąt lat można całkowicie odmienić swoje życie. Można zostawić pracę i zacząć spełniać swoje marzenia. Można też nic nie zmieniać, co wcale nie oznacza, że będzie nudno. Bohaterowie filmów udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe rzeczy mogą się przydarzyć ludziom w każdym wieku.

Filmy:

Niewidzialne, reż. Zofia Pręgowska (dokument), Polska, 2014. 22 min.
Pani Krystyna ma dziewięćdziesiąt lat i potężny dorobek poetycki zapisany w zeszytach. Wciąż notuje swoją wizję świata, choć prawie wcale go nie widzi. Właśnie szykuje się do wyjazdu na konkurs recytatorski.

Wołam twoje imię, reż. Oskar Rosetti (fabuła) Szwajcaria, 2015, 25 min.
Nicolas mieszka w domu spokojnej starości i czuje, iż w jego życiu zbyt wiele się już nie wydarzy. To nie jest historia o poszukiwaniu miłości, lecz o chęci wykrzyczenia swoich praw. Praw do czucia się młodym i wolnym w miejscu, gdzie nie wolno nawet podnosić głosu.

Czas Tango, reż. Frederic Hontschoote (fabuła) Francja, 2014, 5 min.
Znudzony starszy mężczyzna spędza wieczór na milondze pełnej młodych par. Wszystko zmienia się w momencie, gdy na salę wkracza tajemnicza nieznajoma.

Goran the Camel Man, reż. Marcin Lesisz (dokument) Polska, Gruzja, 2016, 17 min.
Goran to Roland Charles Verdon, Szwajcar. Od 27 lat podróżuje na swoim cygańskim wozie wraz z psami, kozami i wielbłądem, przemierzając Jedwabny Szlak. Udało mu się dwukrotnie przebyć trasę przez Mongolię, Iran, Turcję, Włochy i Francję. To portret niezwykłego podróżnika, współczesnego nomady.

Przygody Nissego na lądzie i na morzu, reż. Mia Blomgren, Klara Swantessen (animacja), Szwecja, Dania / 12 min.
Nisse, 87-letni marynarz z Gothenburga czyta swój pamiętnik z podróży po świecie. Wspomina 40 lat na morzu - pokazuje zdjęcia, opowiada o przygodach, tatuażach czy doświadczeniach z kobietami, których na swojej drodze spotkał bardzo wiele.

„Stary człowiek i może”
środa, 8 lutego, godz. 10.00
Kino Regis, ul. Regis 1, duża sala

Czas trwania: 81 minut
Cena pojedynczego biletu: 5 zł

Przy współpracy z:
Fundacja Ad Arte, www.facebook.com/fundacjaadarte
Short Waves Festival, http://www.shortwaves.pl/
https://www.facebook.com/festiwalshortwaves/