Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-29 15:24:21 przez system

Sukcesy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Baczkowa

Bardzo pracowitym i owocnym dla Młodzieżowej Orkiestry z Baczkowa okazał się ostatni weekend czerwca, bowiem zespół uczestniczył w Finale Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity oraz w VII Paradzie Orkiestr Dętych w Trzebnicy.

Podczas trzydniowego 39. finału Echa Trombity w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu zaprezentowały się 33 orkiestry, wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji powiatowych. Zespoły rywalizowały ze sobą w 4 kategoriach, prezentując utwory muzyki rozrywkowej, marsze oraz walce. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa występowała w pierwszym dniu konkursu (24 czerwca) i w swojej kategorii (czyli jako działająca przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach) zajęła I miejsce. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu podczas koncertu laureatów w MCK Sokół w Nowym Sączu.

Natomiast 26 czerwca MOD z Baczkowa brała udział w Paradzie Orkiestr Dętych w Trzebnicy. To niezwykłe widowisko muzyczne rozpoczęło się przemarszem orkiestr z trzebnickiego deptaka na Rynek, gdzie wszystkie zespoły zagrały wspólnie hymn Trzebnicy. Następnie licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać bogatego i różnorodnego repertuaru muzycznego, który zaprezentowały orkiestry.